Valsts prioritātei vajadzētu būt sieviešu reproduktīvās veselības uzlabošana

Publicēts: 17 01 2018

Uzaicinājums uz tiešraides preses konferenci

17.01.2018

 

Lai arī mūsdienu medicīna attīstās straujiem soļiem, Latvijā pastāv virkne problēmu, kas būtiski ietekmē sievietes reproduktīvo veselību. Ne vienmēr ir pieejami jaunākie medikamenti un ārstēšanas tehnoloģijas, lai uzlabotu sievietes veselību un veicinātu arī demogrāfijas attīstību, vērojams zems valsts atbalsts medikamentozās terapijas pieejamības veicināšanā, drošas kontracepcijas nelietošana, ginekoloģiskās profilakses neveikšana un novēlota vēršanās pie ginekologa.

 

Kā viens no iemesliem, kāpēc sievietes novēloti vēršas pie ginekologa, tiek minēts nevis finansiālo iespēju nepietiekamība, bet gan nespēja atrast ārstu, kurš atbilstu visiem pacientes vēlamajiem kritērijiem. Tāpēc, lai veicinātu sabiedrības izpratni, kā arī godinātu iemīļotākos ginekologus Latvijā, MFD Veselības grupa kopā ar žurnālu «Veselība» pērnajā gadā aizsāka akciju «Mans labākais ginekologs», nosakot tautas mīlētākos ārstus visā Latvijā septiņās dažādās kategorijās.


Pasākuma svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks šī gada 18. janvārī plkst. 18.00, kinoteātrī Splendid Palace. Tomēr, lai runātu par sievietes reproduktīvās veselības uzlabošanu un valsts atbalsta nepieciešamību, šī gada 18. janvārī aicinām piedalīties tiešraides preses konferencē, kurā tiks sniegts ieskats šādos tematos:

  • Sievietes reproduktīvās veselības uzlabošanas iespējas (situācijas raksturojums Latvijā un būtiskākās problēmas);
  • Sievietes veselības pasliktināšanās cēloņi;
  • Sabiedrības un valsts loma sievietes reproduktīvās veselības veicināšanā;
  • Kādi pasākumi būtu veicami situācijas uzlabošanai (turpmākie soļi);
  • Akcijas «Mans labākais ginekologs» norise un rezultāti. 

Preses konference norisināsies 2018. gada 18. janvārī

Kinoteātrī Splendid Palace, Versaļas zālē

Tiešsaistes pieslēgšanās: www.leta.lv/onair/embed/c:splendid 

Preses konferences sākums plkst. 10.00

 

 

Preses konferences ilgums – līdz 45 minūtēm.

Tiešraide būs redzama: www.leta.lv/onair/embed/c:splendidMFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts