Veselības centrā "Dziedniecība" - bezmaksas osteodensitometrijas izmeklējumi

Publicēts: 19 12 2018

   Lai rūpētos par kaulu veselību un savlaicīgi diagnosticētu osteoporozi, Veselības centrs “Dziedniecība” (Rušonu ielā 15, Rīgā), piedāvā 22. decembrī no 09:00 – 14:00 veikt bezmaksas osteodensitometrijas izmeklējumus. Ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.

Pieraksts pa tālruni 67 13 13 13 (darba dienās plkst. 07:30 - 21:00).

   Šis izmeklējums tiek veikts ātri, ir nesāpīgs un vienkāršs. Kaulu blīvuma pārbaude ir pamata izmeklējums osteoporozes diagnostikā. Ja kaulu blīvuma mērījumā tiek diagnosticēta osteoporoze, tad ārstiem ir iespēja izrakstīt valsts kompensējamos medikamentus tās ārstēšanai.


Kaulu blīvumu noteikšanu jāveic sekojošos gadījumos: 

  • Visām sievietēm pēc 65 gadu vecuma un visiem vīriešiem pēc 70 gadu vecuma.
  • Sievietēm pirms 65 gadu vecuma un vīriešiem pirms 70 gadu vecuma, ja pastāv faktori, kas var samazināt kaulu blīvumu (piemēram, smēķēšana, pastiprināta kafijas lietošana, auguma garuma samazinājums vai mugurkaula krūšu daļas izteikts izliekums).
  • Sievietēm pirms 65 gadu vecuma, ja pastāv faktori, kas var samazināt kaulu blīvumu (piemēram, menopauzes iestāšanās līdz 50 gadu vecumam, menstruāciju iztrūkums vairāk nekā vienu gadu līdz 42 gadu vecumam, ķermeņa svars mazāks nekā 58 kg vai ja mātei ir bijis augšstilba kaula lūzums pirms 50 gadu vecuma).
  • Ja jau ir bijis kāds lūzums maznozīmīgas traumas rezultātā vai pat bez traumas.
  • Ja tiek lietoti medikamenti, kas var ietekmēt kaulu blīvumu (piemēram, glikokortikosteroīdi (prednizolons, metilprednizolons vai deksametazons), medikamenti vairogdziedzera pastiprinātas darbības mazināšanai).
  • Ja ir kāda saslimšana, kas ietekmē kaulu blīvumu (piemēram, reimatoīdais artrīts, pastiprināta vairogdziedzera funkcija, mielomas slimība, hroniska nieru slimība).

Vairāk par osteodensitometriju: www.mfd.lv/osteodensitometrija


MFD Diagnostika 

Rušonu iela 15, Rīga

 25421372

 diagnostika AT mfd DOT lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts