Ceļojumu vakcinācija

Publicēts: 05 08 2019

  Arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas ceļot uz eksotiskajām zemēm, kurās krasi atšķiras ne tikai klimatiskie apstākļi, bet arī saslimšanas, kas mūsu valstī nav sastopamas.

  MFD Vakcinācijas dienests iesaka pirms ceļojuma izmantot iespēju konsultēties ar mūsu speciālistiem - infektologiem, lai Jūs varētu noskaidrot iespējamos riskus un objektīvi izvērtēt vakcināciju veikšanu.

  Lielākā daļa no saslimšanām, kuras ir raksturīgas tieši eksotiskajās zemēs, var izraisīt smagas sekas vai pat beigties letāli, tādēļ pirms dodaties ceļojumā parūpējieties par savu veselību un drošību!

 

Pirms ceļojuma iesakām:

  • Laikus (vismaz 4-6 nedēļas pirms izlidošanas) ieplānot tikšanos ar infektologu, lai saņemtu profesionālu konsultāciju par profilakses pasākumiem un līdzekļiem (vakcinācija, zāles, repelenti (odu atbaidītāji) u.c.), kas būtu ieteicami saistībā ar ceļojumu. Jautājums par profilakses pasākumu un līdzekļu nepieciešamību jāizlemj individuāli atkarībā no veselības stāvokļa, ceļojuma maršruta un ilguma, paredzētājiem dzīves apstākļiem un aktivitātēm ceļojumā laikā, un citiem faktoriem.
  • Pārbaudīt savas un sava bērna līdzšinējās rutīnas vakcinācijas, kas ir paredzētas Vakcinācijas kalendārā (ieskaitot periodisku pieaugušo vakcināciju pret difteriju un stingumkrampjiem), un, nepieciešamības gadījumā, veikt tās.
  • Apspriest ar infektologu arī citu vakcināciju lietderību atbilstoši paredzētajiem riskiem, kas ir saistīti ar ceļojuma maršrutu un apstākļiem ceļojuma laikā, atbilstoši dzīvesveidam, aktivitātēm un esošajām veselības problēmām.

Pakalpojums

Cena EUR

Infektologa konsultācija

20,00

Vakcīna pret vīrusa hepatītu A pieaugušajiem

42,00

Vakcīna pret vīrusa hepatītu A bērniem

25,00

Vakcīna pret vīrusa hepatītu B pieaugušajiem

38,00

Vakcīna pret vīrusa hepatītu "A" un "B"

65,00

Vakcīna pret difteriju, stingumkrampjiem, poliomielītu, garo klepu

36,00

Vakcīna pret difteriju, stingumkrampjiem, poliomielītu

26,00

Vakcīna pret trakumsērgu

50,00

Pret meningokoku infekciju (Nimenrix)

72,00

Vakcīna pret masalām, masaliņām, epidparotītu

20,00

Vakcīna pret dzelteno drudzi (Starptautisks sertifikāts iekļauts cenā)

44,00

Pret vēdertīfu (TYPHIM VI - Francija)

34,00

Vakcīna pret holeru

50,00

Potēšanas pase

1,50


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.