Starptautiskā slimību klasifikācija (diagnožu kodi)

Publicēts: 14 08 2007

Starptautiskā slimību klasifikācija
(diagnožu kodi)

        Ļoti bieži pacientu rokās nonāk viņu personīgā medicīniskā dokumentācija, kas satur informāciju par diagnozi šifrētā veidā. Piemēram, attiecīga diagnoze varētu izskatīties šādi - B26.2 vai K25.0. Tādos gadījumos nepieciešams zināt, ka medicīnā tiek izmantots Starptautiskais slimību klasifikators (10. izdevums).

        Kā tad uzzināt, ko tieši ir uzrakstījis ārsts? Kādu diagnozi noteicis? To izdarīt ir ļoti vienkārši -  paskatieties Jūs interesējošo kodu klasifikatorā.

Klasifikators latviešu valodā ir pieejams Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūras mājas lapā (http://www.vsmta.lv):

     SSK-10 KLASIFIKATORS
 

Krievu valodā - Starptautiskās slimību klasifikācijas (MKB-10) speciāli izveidotā lapā (http://www.mkb10.ru):

     MKB-10. ELEKTRONNAJA VERSIJA
 

Angļu valodā - klasifikatora izstrādātāja - Vispasaules veselības organizācijas - mājas lapā (http://www.who.int):

    INTERNATIONAL CLASSIFICATION OF DISEASES

 

        Neskatoties uz to, ka ar klasifikatora palīdzību atšifrēt diagnozes kodu ir ļoti vienkārši, mēs rekomendējam griezties pie sava ģimenes vai ārstējošā ārsta, kurš sniegs Jums nepieciešamos izskaidrojumus.




MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.