Esi vesels! Seko mums:

Zobu protezēšana

Protezēšana veic divas nozīmīgas funkcijas – ārstniecisko un estētisko. Mūsu zobārstniecības klīnika piedāvā dažādu veidu protezēšanu.  Nepieciešamība veikt zobu protezēšanu ir attiecināma pat uz gadījumiem, kad trūkst tikai viens zobs. Tas ir svarīgi, jo laika gaitā iztrūkstošā zoba vieta sāk aizpildīties, kā rezultātā notiek zobu rindas deformācija, un var rasties žokļu locītavas saslimšanas, kas var izpausties stiprās sāpēs ausu un sprandas rajonā, zobu nodilšanā, kā arī žokļu locītavas krakšķēšanā un vēl citos simptomos. Protezēšanas estētiskā funkcija dos jums pārliecību, ka Jūsu zobi labi izskatās, elpa patīkama un smaids ir pievilcīgs.

Protezēšana mūsdienās piedāvā dažādas iespējas, lai risinātu katra pacienta konkrēto gadījumu. Mūsu klīnikas ārsti konsultācijā piedāvās Jums piemērotāko risinājumu. Vispārīgai informācijai, iepazīstināsim Jūs ar visplašāk pielietotiem protezēšanas veidiem.

 

Kroņu uzlikšana.

Tas var būt atsevišķs kronītis vai atsevišķu kronīšu grupa, kuri fiksējas uz veselajiem zobiem vai implantiem. Šīs konstrukcijas izgatavo no dažādiem materiāliem: keramikas, metāla vai plastmasas. Visizplatītākais materiāls kronīšiem un tiltiem ir metāla keramika.  Pamats visbiežāk tiek veidots no kobalta – hroma sakausējuma, apklāta ar augstvērtīgu caurspīdīgu keramiku. Pamatam var tikt izmantots arī ar cilvēka organismu savietojamais materiāls titāns. Mūsu klīnikas klienti visbiežāk izvēlas kroņus no keramikas masas materiāla, kura sastāva izgatavošanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas, kas mākslīgakam zobam ļauj izskatīties dabīgam un caurspīdīgam, ar krāsu dziļumu, kas ir saskaņots ar pacienta īstajiem zobiem. Šiem kronīšiem ir pat sava dabīga mikro attīrīšanās, tāda pati, kas piemīt īstajiem zobiem. Zobu protezēšanai ar šāda veida materiālu ir īpaša priekšrocība – tā aizsargā veselos zobus no priekšlaicīgas nodilšanas.

Mūsu klīnikā izgatavotām metāla keramikas konstrukcijām ir 1 gada garantija, taču zobu protēžu  reālais kalpošanas laiks ir no 10 līdz 15 gadiem.

 

Saknes ieliktņi.

Ja zobs ir pilnībā nolūzis vai bojāts, taču sakne joprojām ir vesela, to nav nepieciešams izraut. Šādos gadījumos tiek izgatavots saknes ieliktnis – skrūve. Skrūve precīzi ieņem zobu kanāla formu, izlīdzinot gremošanas slodzi starp sakni un atjaunoto zoba stumbeni, kam vēlāk virsū tiek uzlikts kronītis.

 

Viengabala keramikas uzlikšana.

Ja Jums ir nelieli sānu un priekšējo zobu bojājumi, mūsu ārsti ieteiks Jums izgatavot un uzstādīt viengabala keramikas ieliktņus. Tā kā šie zobi ir viena no redzamākajām mutes dobuma daļām, ir svarīgs to estētisks izskats. Bojāto vai iztrūkstošo zoba daļu var atjaunot, izmantojot parasto plombēšanas tehniku, taču, izmantojot mūsdienīgo aparatūru, ir iespējams veikt mikroprotezēšanu ar ieliktņiem, kas izskatīsies nevainojami un nodrošinās zoba ilgāku lietošanas laiku un komfortu.

 

Vinīras – keramiskās plāksnītes.

Ja ir bojāta zoba ārējā daļa priekšzobiem vai sānu zobiem, lai iegūtu labāko vizuālo efektu, var tikt izmantotas vinīras jeb plāksnītes.  Vinīras ir keramiskās plāksnītes, kas paredzētas priekšzobu bojājumu aizvietošanai un estētiska skata iegūšanai.

 

Izņemamās zobu protēzes.

Tās mēdz būt pilnās (ar pilnām abām zobu rindām, kas nozīmē, ka pacientam savu zobu vairs nav) un daļējās, kas aizvieto trūkstošos zobus. Izņemamās protēzes tiek uzstādītas gadījumos, ja pacientam ir nepietiekoši daudz zobu, kurus varētu izmantot kā atbalstu neizņemamajām zobu protēzēm, vai arī medicīnisku iemeslu dēļ nevar uzstādīt neizņemamos implantus.

 

Plaši izplatītas ir lokveida protēzes. Tās tiek izgatavotas no divu veidu pamatmateriāliem: metāla vai plastmasas. Metāla protēzes gremošanas spiedienu virza ne tikai uz smaganām un kaula audiem, bet arī ir piestiprinātas pie balsta zobiem ar speciālām skavām, kas nodrošina vienmērīgu slodzi uz zobiem un smaganām līdzvērtīgi, kā tas ir ar dabīgiem zobiem. Šādas protēzes ir izturīgas, neliela izmēra, ilgi kalpojošas un ērtas lietošanā. Izņemamās plastmasas protēzes balstās tikai uz smaganām, tādejādi, bieži tās traumējot, var rasties problēmas ar fiksāciju.

 

Izņemamo protēžu izturības koeficients ir vidējs, tādēļ pacientam jālieto tās uzmanīgi, īpaši pievēršot uzmanību pārtikai, jo cietu barību košļājot,  protēze var neizturēt slodzi un salūzt. Šādām plastmases zobu protēzēm lietošanas ilgums ir 4 – 5 gadi, un tad tās ir jāmaina. Dažkārt, piemēram, progesējošas smaganu atrofijas gadījumā nepieciešams agrāk mainīt protēzes.

206_19_25Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.