Esi vesels! Seko mums:

Ceļojumu vakcinācija

   

   Arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas ceļot uz citām valstīm un eksotiskajām zemēm, kurās krasi atšķiras ne tikai klimatiskie apstākļi, bet arī saslimšanas, kas mūsu valstī nav sastopamas.

   MFD Vakcinācijas dienests iesaka pirms ceļojuma izmantot iespēju konsultēties ar mūsu speciālistiem - infektologiem, lai Jūs varētu noskaidrot iespējamos riskus un objektīvi izvērtēt vakcināciju veikšanu.

   Lielākā daļa no saslimšanām, kuras ir raksturīgas tieši eksotiskajās zemēs, var izraisīt smagas sekas vai pat beigties letāli, tādēļ pirms dodaties ceļojumā parūpējieties par savu veselību un drošību!

 

Pirms ceļojuma iesakām:

  • Laikus (vismaz 4-6 nedēļas pirms izlidošanas) ieplānot tikšanos ar infektologu, lai saņemtu profesionālu konsultāciju par profilakses pasākumiem un līdzekļiem (vakcinācija, zāles, repelenti (odu atbaidītāji) u.c.), kas būtu ieteicami saistībā ar ceļojumu. Jautājums par profilakses pasākumu un līdzekļu nepieciešamību jāizlemj individuāli atkarībā no veselības stāvokļa, ceļojuma maršruta un ilguma, paredzētājiem dzīves apstākļiem, aktivitātēm ceļojumā laikā, un citiem faktoriem.
  • Pārbaudīt savas un sava bērna līdzšinējās rutīnas vakcinācijas, kas ir paredzētas Vakcinācijas kalendārā (ieskaitot periodisku pieaugušo vakcināciju pret difteriju un stingumkrampjiem), un, nepieciešamības gadījumā, veikt tās.
  • Apspriest ar infektologu arī citu vakcināciju lietderību atbilstoši paredzētajiem riskiem, kas ir saistīti ar ceļojuma maršrutu un apstākļiem ceļojuma laikā, atbilstoši dzīvesveidam, aktivitātēm un esošajām veselības problēmām.

 

Iespējamās ceļojumu vakcinācijas:

vakcinācija pret dzelteno drudzi – dažās pasaules daļās tiek reģistrēts dzeltenais drudzis, tādēļ šajos apgabalos jāievēro vakcinācijas rekomendācijas:

vakcinācija pret A hepatītu – salīdzinot ar Eiropas Savienību Brazīlijā ir paaugstināts inficēšanās risks ar A hepatītu, līdz ar to vakcinācija ir ieteicama;

vakcinācija pret vēdertīfu – ieteicama, ja pastāv risks lietot uzturā nedrošu vai nepietiekami pagatavotu pārtiku vai nedrošu/nekvalitatīvu dzeramo ūdeni;

vakcinācija pret trakumsērgu – Brazīlijā izplatīta trakumsērga, tādēļ jāizvairās no kontakta ar pamestiem suņiem un kaķiem. Jāsazinās ar ārstu par nepieciešamību veikt vakcināciju pret trakumsērgu pēc dzīvnieka kodiena, un jāapsver vakcinācija pret trakumsērgu pirms ceļojuma, ja plānots palikt šajā valstī ilgāk par mēnesi un ja iespējams kontakts ar dzīvniekiem, piemēram, pārgājieni dabā, lauku apvidu apmeklējumi.

vakcinācija pret B hepatītu – ja ir augsts traumatisma risks vai citi veselības riski, kas varētu būt saistīti ar nepieciešamību veikt injekcijas, ķirurģisku aprūpi, zobārstniecības procedūras u.c. Jāņem vērā, ka ir kombinētās vakcīnas pret A hepatītu un B hepatītu;

- apsverama vakcinācija pret gripu, jo tropu klimata valstīs atsevišķus gripas gadījumus reģistrē visu gadu bez izteiktiem sezonāliem saslimstības pacēlumiem kā mērenā klimata valstīs. Vēlams vakcinēties ar dienvidu puslodei paredzētu sezonālo gripas vakcīnu

malārijas profilakse – konsultēties ar ārstu par pretmalārijas zālēm. Pretmalārijas zāles uzsāk lietot profilaktiski pirms ceļojuma uz malārijas skartajām apgabaliem, ceļojuma laikā un pēc ceļojumā:

citas zāles - konsultēties ar ārstu par medikamentiem pret caureju, kā arī citiem medikamentiem, kas varētu būt nepieciešami ceļojuma laikā atbilstoši veselības stāvoklim un apmeklējamajam reģionam.

 

 


Par konkrētu vakcīnu pieejamību, lūdzam iepriekš sazināties ar izvēlēto filiāli pa tālruni.

Adrese

Darba laiks

  Tālrunis

Darba dienās

Brīvdienās

MFD Veselības punkts

Rīga, Dzirnavu iela 70

08:00-20:00

S. 09:00-15:00, 

Sv. slēgts

66102000

MFD Veselības centrs „Pārdaugava”

Rīga, Vienības gatve 109, 2. stāvs

08:00-20:00

S. 09:00-15:00, 

Sv. slēgts

67131316

MFD Veselības centrs "Dziedniecība" 

Rīga, Rušonu iela 15, 
1. stāvs

Infektologa un vakcinācijas kabinets

P. 14:00-19:00

O. 8:00-14:00

C. 10:00-14:00

S,Sv. slēgts

67189234

Procedūru kabinets

P, O, T, C, Pk. 08:00- 20:00

S,Sv. slēgts

67250137

MFD Veselības centrs „Iļģuciems”

Rīga, Buļļu iela 9, 
2. stāvs

08:00-20:00

S. 09:00-15:00, 

Sv. slēgts

67131311


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.