Esi vesels! Seko mums:

Elektroencefalogrāfija (EEG)

Elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējums ir galvas smadzeņu izmeklēšanas metode, kuras laikā veic smadzeņu bioelektriskās aktivitātes pierakstu. To pielieto epilepsijas diagnostikā, migrēnas tipa galvassāpju, neskaidru iemesla lēkmju ar kustību, jušanas un apziņas traucējumiem, kā arī bezsamaņas lēkmju gadījumā. Elektroencefalogrāfijas metodi izmanto arī psihiatrijā un neirodeģeneratīvo slimību diagnostikā. Izmeklējuma ilgums – 30 min.

Izmeklējuma laikā uz pacienta galvas tiek novietoti 20 vai vairāk elektrodi, kas pieraksta signālus no dažādām smadzeņu garozas zonām. Uz pacienta plaukstām novieto arī elektrokardiogrāfijas elektrodus. Izmeklējums pacientam ir nekaitīgs un pēc tā veikšanas droši var doties tālākās dienas gaitās.

 

Sagatavošanās

Uz izmeklējumu jāierodas ar tīriem, sausiem matiem (bez ieveidošanas līdzekļiem - vaskiem, lakas, želejas utt. ). Pirms izmeklējuma mati būs jāatbrīvo, tādēļ neiesakām veidot sarežģītas frizūras. Matos var palikt izmeklējuma laikā pielietotā gēla pēdas.

No ausīm būs jāizņem auskari.

Jālieto visas ārstu nozīmētās zāles, tajā skaitā arī pretepilepsijas līdzekļi.


MFD Veselības centrs ''Dziedniecība''

  • Sandra Orbidāne

Cenas

 

Pakalpojums

EUR

Pacienta iemaksa par valsts apmaksātu elektroencefalogrāfijas izmeklējumu

4.00

Elektroencefalogrāfija

64.00

 

42_44_691Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.