Topošo vecāku skola
Esi vesels! Seko mums:

Topošo vecāku skola

 

 MFD Veselības grupa piedāvā apmeklēt

TOPOŠO VECĀKU SKOLU!


Bērniņa gaidīšanas laiks ir brīnišķīgs! Sievietes ķermenī notiek pārmaiņas, mazulis attīstās, parādās pirmās kustības... Topošie vecāki arvien vairāk aizdomājas, kā viss notiks bērniņa dzimšanas laikā? Kādas būs dzemdības? Kas gaida pēc tam?
Jebkura sieviete jūt lielu atvieglojumu, ja grūtniecības laikā un dzemdībās viņai līdzās ir tuvs cilvēks un viņiem abiem ir zināšanas par grūtniecību un dzemdību procesu. Dzemdības ir emocionāls pārdzīvojums un, ja dzemdībās piedalās abi vecāki, sagatavošanās tām ļaus justies daudz drošāk.

 

TOPOŠO VECĀKU SKOLA piedāvā apmeklēt sekojošas nodarbības:

  • Grūtniecības posms, sagatavošanās dzemdībām
  • Dzemdības un partnera palīdzība dzemdības, elpošanas pamati
  • Pēcdzemdību periods un krūts zīdīšana
  • Jaundzimušo un zīdaiņu aprūpe. Handlings

 

Pirmā nodarbība - Grūtniecības posms, sagatavošanās dzemdībām.
Jūs uzzināsiet visus interesējošos jautājumus, kas attiecas uz bērniņa gaidīšanas laiku, dzemdību priekšvēstnešiem, dzemdību veidiem, partnera lomu dzemdībās, kad laiks ir doties uz dzemdībām un, kas jāņem līdzi uz dzemdību nodaļu.

 

Otrā nodarbība - Dzemdības un partnera palīdzība dzemdībās, elpošanas pamati.
Šajā nodarbībā vecmāte iepazīstinās Jūs ar dabisko dzemdību norisi, veltot uzmanību dzemdību pozu izvēlei un to pielietošanai, atsāpināšanas iespējām.
Grūtniecības laikā noteikti vajadzētu iepazīties arī ar pareizas elpošanas tehniku, lai topošie vecāki dzemdību procesam varētu sagatavoties laicīgi. Vecmāte iemācīs, kādā veidā tiek trenēti elpošanas ceļi un kā pareiza elpošana palīdz dzemdībās, kad ir kontrakcijas. Ja ir apgūta elpošanas tehnika un, ja dzemdībās piedalās abi vecāki un abi reizē elpo, rezultāts ir brīnišķīgs!
Uz šo nodarbību topošajiem vecākiem būtu vēlams ierasties ērtā apģērbā, jo elpošanas vingrinājumi tiks izmēģināti praksē uz bumbām un vingrošanas paklājiņiem. Arī topošie tēvi varēs apgūt paņēmienus kā praktiski palīdzēt mazulim nākt pasaulē!
Šī nodarbība it īpaši varētu būt noderīga Jūsu partnerim, ja dzemdībās piedalās abi vecāki.

Trešā nodarbība – Pēcdzemdību periods un krūts zīdīšana.
Šajā nodarbībā vecmāte izskaidros, kas notiek ar sievietes ķermeni pēc dzemdībām, kā arī iepazīstinās ar mazuļa zīdīšanu saistītiem jautājumiem, ar kuriem sastopas gandrīz ikviena māmiņa.
Kā var zināt, kad mazulis ir paēdis? Cik bieži mazulim jāēd? Kā lai zina, kad mazulim pienācis laiks ēst, ja viņš pats neprasa? Līdz kādam vecumam bērniņš jābaro vēl naktīs? Kā pareizi likt mazuli pie krūts?
Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem Jums labprāt atbildēs vecmāte Sanita Šidlovska.

Ceturtā nodarbība – Jaundzimušo un zīdaiņu aprūpe. Handlings.
Pēc dzemdībām ļoti svarīgs jautājums ir bērna attīstība pirmajā dzīves gadā. Bieži tiek uzdoti jautājumi, kā pareizi mazuli kopt, kādam jābūt gulēšanas režīmam, kad bērns sāks velties, sēdēt, stāvēt vai staigāt? Kā zināt, vai bērniņš ir vesels?
Ne mazāk vērtīgi māmiņai un tētim būtu apgūt mazuļa pareizas ģērbšanas, turēšanas, nešanas, celšanas, nolikšanas un pārtīšanas mākslu, kas būtiski palīdzētu bērniņam attīstīties. Mazuļa handlings ir lieliska metode, lai bērniņam mazinātu tā saucamo tonusu jeb muskulatūras sasprindzinājumu, un palīdzētu bērniņa kreisajai un labajai ķermeņa pusei attīstīties vienmērīgi. Handlings ir viena no Bobata terapijas sastāvdaļām, kas sniedz lielisku iespēju sekmēt bērna kustību attīstību dabīgā veidā. Pareizi ar mazuli strādājot, viņš izjutīs savas kustības, iepazīs savu ķermeni, un ar laiku aktīvi līdzdarbosies. Nodarbībā ar lelles palīdzību tiks apgūti handlinga paņēmieni, kurus vajadzētu apgūt katram, kas ikdienā nodarbojas ar bērnu – vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem vai auklītei.

32_197_208Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.