Datortomogrāfija sirds asinsvadiem (CT koronarogrāfija/CT sirds angiogrāfija)

Publicēts: 13 09 2021

Pacienta sagatavošana koronārai CT angiogrāfijai (CCTA)

 

  1. Neēst vismaz 6 stundas pirms izmeklējuma. Ir atļauts lietot nozīmētosmedikamentus un lietot ūdeni.
  1. Jāizvairās no kofeīnu saturošu dzērienu lietošanas (kafija, tēja, coca-cola, zaļā tēja utt.) vismaz 12 stundas pirms izmeklējuma.
  1. Jāpārtrauc Metformīna lietošana izmeklējuma dienā un 2 dienas pēc izmeklējuma. Par aizvietojošo terapiju uz šo laiku konsultēties ar savu endokrinologu vai ģimenes ārstu.
  1. Bronhiālās astmas pacientiem ieteicams lietot kortikosteroīdus izmeklējuma dienā, lai mazinātu iespējamās alerģiskās reakcijas risku.
  1. Ir jābūt kontrolētam, stabilam sirds ritmam ar frekvenci zem 65 reizēm minūtē. Beta blokatori (Metoprolol, Bisoprolol, Nebivolol utml.) jāizdzer no rīta. Ja iepriekšējās dienās un izmeklējuma rītā sirdsdarbības frekvence saglabājas virs 65 reizēm minūtē, izmeklējuma rītā jāizdzer lielāka regulāro beta blokatoru deva, saskaņojot devu ar savu kardiologu vai ģimenes ārstu. Sirdsdarbības frekvences mazināšana nav nepieciešama, ja CT izmeklējums jāveic kreisajam priekškambarim un plaušu vēnām.
  1. Asins analīzes: urea, kreatinīns, GFĀ.
  1. Līdzi jāņem iepriekšējie izmeklējumi.




MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.