Esi vesels! Seko mums:

APTL

APTL - Aktivētā parciālā tromboplastīna laika noteikšana ir vispārējā skrīninga metode iekšējam koagulācijas ceļam un tiek pielietota pacientu monitoringam, kas saņem antikoagulantu - heparīna terapiju.

Aktivētā parciālā tromboplastīna laika (APTL) noteikšana ir galvenais skrīninga tests iekšējā koagulācijas ceļa (XII, XI, X, IX, VIII, V, II un I) izvērtēšanai. Ja ir minēto faktoru defekti, APTL pagarinās. APTL noteikšana neļauj spriest par trombocītu faktoriem, kā arī par VII un XIII faktora darbību. Visbiežāk šo testu izmanto heparīna terapijas monitorēšanā. APTL jākontrolē 3, 6, 12 un 24 stundas pēc heparīna lietošanas sākuma. Mērķa APTL saņemot antikoagulāntu terapiju ir 50–70 sekundes. Kā arī APTL izmanto ģenētiski noteiktu iekšējo recēšanas faktoru deficīta diagnostika, perorālo antikoagulantu terapijas kontrole, skrīninga tests pirms ķirurģiskas iejaukšanās.

APTL laika saīsināšanās nav klīniskas nozīmes.
APTL laiks var pagarināties, ja pacientam ir faktoru deficīts, vai viņš saņem heparīna terapiju, kā arī, ja ir dabīgo antikoagulantu klātbūtnē.

APTL pagarinās, ja ir iedzimts deficīts (ja protrombīna laiks ir normāls, tad pacientam var būt VIII, IX vai XII faktora deficīts) vai iegūts deficīts ( pie aknu slimībām, konsumptīva koagulopātija, cirkulējoši antikoagulanti, heparīna vai perorālo antikoagulantu terapijas laikā).

224_226_790_791



















Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.