Esi vesels! Seko mums:

CEA

CEA (karcinoembrionālais antigēns) tests tiek veikts, lai uzraudzītu kolorektālā vēža ārstēšanas gaitu, identificētu slimības recidīvu pēc ārstēšanas un palīdzētu izvērtēt metastāžu esamību. Testu izmanto arī kā papildus informācijas avotu slimības prognozes noteikšanā pirms operācijas un turpmākā slimības uzraudzībā, īpaši pacientiem ar II un III stadijas kolorektālo vēzi.

Paaugstināts CEA līmenis asinīs visbiežāk ir saistīts ar kolorektālo adenokarcinomu, taču tas var būt paaugstināts arī citu audzēju, piemēram, aizkuņģa dziedzera, aknu vai plaušu vēža gadījumā. Neliels vai mērens CEA pieaugums var būt novērojams arī labdabīgu slimību laikā, piemēram, aknu cirozes, hroniska hepatīta, pankreatīta, čūlainā kolīta vai Krona slimības gadījumā. Smēķēšana var arī paaugstināt CEA līmeni, tāpēc interpretācijā jāņem vērā smēķēšanas faktors.

Zems vai normas robežās esošs CEA līmenis neizslēdz ļaundabīgas slimības iespējamību, jo audzēji var būt klātesoši arī pie normāla CEA līmeņa, īpaši slimības agrīnās stadijās. Tāpēc CEA analīzes rezultāti vienmēr jāvērtē kopā ar citiem klīniskajiem datiem un izmeklējumiem.

224_226_747_753



















Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.