Esi vesels! Seko mums:

Luteinizējošais hormons

Luteinizējošā hormona (LH) tests tiek veikts, lai novērtētu hipotalāma-hipofīzes-dzimumdziedzeru sistēmas darbību. Tas palīdz diagnosticēt sieviešu un vīriešu neauglības cēloņus, izvērtēt menstruālā cikla traucējumus, apstiprināt menopauzes sākumu vai izvērtēt aizdomas par policistisko olnīcu sindromu (PCOS). Vīriešiem LH tests tiek izmantots, lai izvērtētu samazinātu testosterona līmeni un noteiktu iespējamu hipogonādismu (stāvokli, kad dzimumdziedzeri – olnīcas vai sēklinieki – neražo pietiekami daudz dzimumhormonu).

Paaugstināts LH līmenis sievietēm var liecināt par ovulācijas fāzi, priekšlaicīgu olnīcu mazspēju vai policistisko olnīcu sindromu (PCOS). Vīriešiem augsts LH līmenis var norādīt uz primāru sēklinieku bojājumu, kad sēklinieki nespēj pietiekami ražot testosteronu. Tāpat paaugstināts LH līmenis bieži sastopams menopauzes laikā.

Zems LH līmenis var norādīt uz hipotalāma vai hipofīzes darbības traucējumiem, kas kavē gonadotropīnu (LH un FSH) izdalīšanos. Tas var būt saistīts ar sekundāru hipogonādismu (dzimumhormonu trūkumu sakarā ar centrālās nervu sistēmas regulācijas traucējumiem). Pie zema LH līmeņa iespējama arī aizkavēta pubertāte vai hormonāli traucējumi, piemēram, smags stress, anoreksija vai hroniskas slimības.

224_226_756_769



















Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.