Esi vesels! Seko mums:

Kreatinīns

Kreatinīns ir muskuļu kreatīnfosfāta šķelšanas gala produkts, un parasti tas tiek ražots organismā diezgan konstantā daudzumā (atkarībā no muskuļu masas). Tas brīvi tiek filtrēts caur glomeruliem un normālos apstākļos netiek reabsorbēts tubulos. Neliels, bet nozīmīgs daudzums tiek arī aktīvi sekretēts. Līdz ar to šīs vielas koncentrācija ir apgriezti saistīta ar glomerulu filtrācijas ātrumu (GFĀ).

Seruma vai plazmas kreatinīna analīze ir visplašāk lietotais tests nieru funkcijas izvērtēšanai. Pašreizējās hroniskas nieru slimības vadlīnijas to definē kā nieru bojājumu vai samazinātu glomerulu filtrācijas ātrumu (GFĀ), kas mazāks par 60 mL/min uz 1.73 m2 trīs mēnešu vai ilgākā periodā.

Tā kā kreatinīna līmeņa celšanos asinīs novēro tikai izteikta nefronu bojājuma gadījumā, tā nav piemērota nieru slimības agrīnās fāzes noteikšanai.

Papildus nieru slimību diagnostikai un ārstēšanai, kā arī nieru dialīzes monitorēšanai, kreatinīna mērījumi tiek izmantoti citu urīna analītu (piem., albumīnu, α‐amilāzes) frakcionālās ekskrēcijas aprēķinam.

224_226_745_835



















Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.