Esi vesels! Seko mums:

Androstendions

Androstenedions ir steroīdais hormons (signālmolekula, kas regulē organismā procesus, piemēram, vielmaiņu, imunitāti un dzimumpazīmes), ko izdala gan virsnieru dziedzeri, gan gonādas (dzimumdziedzeri — olnīcas sievietēm un sēklinieki vīriešiem). Tas ir starpposms vīriešu un sieviešu dzimumhormonu, piemēram, testosterona un estrogēnu, veidošanās procesā. Androstenediona izdalīšanos virsnieru dziedzeros kontrolē adrenokortikotropais hormons (AKTH — hormons, kas stimulē virsnieru darbību), bet dzimumdziedzeru androstenediona izdalīšanos nosaka gonadotropīni (hormoni, kas regulē dzimumdziedzeru funkcijas).Tāpēc androstenediona mērījumi ir nozīmīgi endokrīno traucējumu diagnostikā un palīdz izvērtēt gan virsnieru, gan dzimumdziedzeru veselību, īpaši sievietēm ar aizdomām par hormonālo nelīdzsvaru.

Paaugstināts androstenediona līmenis var norādīt uz traucētu virsnieru darbību vai pārmērīgu androgēnu (vīriešu dzimumhormonu) veidošanos. Tas var būt saistīts ar stāvokļiem, piemēram, iedzimtu virsnieru hiperplāziju (iedzimtu enzīmu deficītu, kas traucē normālu hormonu līdzsvaru), vai ar hiperandrogēnismu sievietēm, piemēram, policistisko olnīcu sindromu (PCOS — hormonāls traucējums, kas izraisa neregulāras menstruācijas, palielinātu matiņu augšanu u.c.).

Pazemināts androstenediona līmenis var liecināt par dzimumdziedzeru vai virsnieru mazspēju, kad hormonu ražošana ir nepietiekama. Šāds stāvoklis var ietekmēt dzimumattīstību, auglību un vielmaiņu.

 

 

Androstendions ir hormons, ko ražo gan virsnieru dziedzeri, gan dzimumdziedzeri — olnīcas sievietēm un sēklinieki vīriešiem. Tas piedalās dzimumhormonu, piemēram, testosterona un estrogēna, veidošanā. Virsnieru darbību regulē hormons AKTH, bet dzimumdziedzerus — citi hormoni, ko sauc par gonadotropīniem. Tāpēc androstendiona analīze palīdz novērtēt, kā strādā virsnieres un dzimumdziedzeri. Šis tests ir īpaši noderīgs sievietēm, ja ir aizdomas par hormonāliem traucējumiem.

Paaugstināts androstendiona līmenis var liecināt par pārāk aktīvu virsnieru darbību vai par to, ka organismā veidojas pārāk daudz vīriešu hormonu. Tas var būt iedzimtu traucējumu dēļ vai, piemēram, pie policistisko olnīcu sindroma (PCOS), kas izraisa neregulāras menstruācijas, paaugstinātu apmatojumu un citas izmaiņas.

Zems androstendiona līmenis var nozīmēt, ka virsnieres vai dzimumdziedzeri neražo pietiekami daudz hormonu. Tas var ietekmēt auglību, dzimumattīstību un vielmaiņu.

224_226_756_758



















Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.