Esi vesels! Seko mums:

Koronarogrāfija un sirds izmeklēšana

Koronarogrāfija ir datortomogrāfijas metode sirds (koronāro) asinsvadu stāvokļa noteikšanai. Šī metode ļauj novērtēt sirds saslimšanas risku, iegūt informāciju par sirds dobumiem, sirds sieniņām – miokardu, sirds vārstulēm, perikardu un sirds maģistrāliem asinsvadiem. Izmeklējums notiek pielietojot kontrastvielu.

Datortomogrāfijā var veikt arī sirds kreisā priekškambara un plaušu vēnu izmeklējumu (CT sirds izmeklējums).


Radiologi: Irina Erdmane


MFD Veselības centrs ''Iļģuciems''


Cenas:

Pakalpojums

EUR

Daudzslāņu CT sirds izmeklēšana bez kontrastēšanas

205.00

Daudzslāņu CT koronarogrāfija bez kontrastēšanas

205.00Pacienta sagatavošanās CT koronarogrāfijai vai sirds izmeklēšanai


  • Neēst vismaz 6 stundas pirms izmeklējuma. Ir atļauts lietot nozīmētos medikamentus un lietot ūdeni.

  • Jāizvairās no kofeīnu saturošu dzērienu lietošanas (kafija, tēja, coca-cola, zaļā tēja utt.) vismaz 12 stundas pirms izmeklējuma.

  • Jāpārtrauc Metformīna lietošana izmeklējuma dienā un 2 dienas pēc izmeklējuma. Par aizvietojošo terapiju uz šo laiku konsultēties ar savu endokrinologu vai ģimenes ārstu.

  • Bronhiālās astmas pacientiem ieteicams lietot kortikosteroīdus izmeklējuma dienā, lai mazinātu iespējamās alerģiskās reakcijas risku.

  • Ir jābūt kontrolētam, stabilam sirds ritmam ar frekvenci zem 65 reizēm minūtē. Beta blokatori (Metoprolol, Bisoprolol, Nebivolol utml.) jāizdzer no rīta. Ja iepriekšējās dienās un izmeklējuma rītā sirdsdarbības frekvence saglabājas virs 65 reizēm minūtē, izmeklējuma rītā jāizdzer lielāka regulāro beta blokatoru deva, saskaņojot devu ar savu kardiologu vai ģimenes ārstu.

  • Sirdsdarbības frekvences mazināšana nav nepieciešama, ja CT izmeklējums jāveic kreisajam priekškambarim un plaušu vēnām.42_43_47_49Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.