Jauns pakalpojums ginekoloģijā - histerosalpingogrāfija ar ExEm putām USG kontrolē

Publicēts: 03 01 2019

Histerosalpingogrāfija (HSG) - ir izmeklējums, kas nosaka iemeslu olvadu caurlaidībai vai dzemdes dobuma patoloģijai. Šādu izmeklējumu nozīmē ārsts ginekologs, ja ir olšūnu pārneses vai embrija implantācijas traucējumi.

Histerosapingogrāfijas izmeklējums ar ExEm putām ultrasonogrāfijas (USG) kontrolē tiek veikts ambulatori. Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka netiek saņemts rentgena starojums.

 

Izmeklējumu ieteicams veikt menstruālā cikla 1. fāzē, tūlīt pēc menstruācijām.  Kā kontrastviela tiek izmantotas speciālas ExEm putas, kuras vizualizējas USG izmeklējuma apskates laikā. Šīs procedūras laikā iespējams pārbaudīt ne tikai olvadu caurlaidību, bet arī saaugumus dzemdes dobumā, submukozus dzemdes mezglus vai polipus, dzemdes un olvadu iedzimtas patoloģijas.


Jauns pakalpojums ir pieejams MFD Sieviešu veselības centros “Vita”:

  • Rušonu ielā 15, tālr. 67134151, veic dr.Marina Gutāne
  • Mūkusalas ielā 71 (t/c “Rīga Plaza”), tālr. 66102010, veic dr.Irina Storožakova, dr.Olga Plisko
  • Vienības gatvē 109, tālr 67131316, veic dr. Diāna Agruma, dr.Olga Plisko

Pakalpojuma cena- “Histerosalpingogrāfija ar ExEm putām USG kontrolē” – 160 EUR


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts