Gripas ārstēšana un profilakse

Publicēts: 03 02 2000

Gripas ārstēšana un profilakse

Šoreiz mēs Jums izstāstīsim sīkāk par gripas ārstēšanu un profilaksi. Pašreiz pats efektīvākais pretgripas preparāts ir Remantadīns un Amiksins.

Remantadīns (ražots Latvijā ) 50.mg 1 tablete. Var lietot bērni pēc 8 gadu vecuma un pieaugušie. Gripas profilakse – pa 1 tabletei 1 x dienā, labāk vakaros, līdz 2 nedēļām, bet ne ilgāk. Ārstēšanās efektīga tikai pirmajās divās diennaktīs:

1.dienā - 2 tabletes x 3
2.dienā - 2 tabletes x 2
3.un 4. dienā - 2 tabletes 1 x dienā 30 minūtes pēc ēšanas.

Ameksins (ražots Krievijā ). To var lietot vecumā pēc 14 gadiem. Profilaksei–1 tablete 1 x nedēļā! Gripas ārstēšanas kurss:

1. un 2. dienā pa 1 tabletei x 2,
pēc tam pa 1 tabletei ik 48 stundas, līdz akūtais periods ir beidzies.

Ķīmisko līdzekļu pretiniekiem varam piedāvāt šādas tautas dziedniecības receptes:

Ciedru eļļa – izgatavota no ciedru skujām un jaunajiem dzinumiem, piemīt spēcīgas dezinficējošas īpašības

a)  pie gripas, ARS (sevišķi bērniem)- ierīvēt ar eļļu muguras apkakles zonu un krūtis, masēt pēdu un delnu reflektorās zonas 4-5 x dienā.

Pēc masāžas slimnieku ietīt komprešu papīrā, uzvilkt siltas zeķes, apsegt ar segu, dot dzert sviedrējošo zāļu  tēju, var pilināt ciedru eļļu pa 1. pilienam katrā nāsī.

b) pie pneimonijas, bronhīta – ieteicamas inhalācijas(3-4 pilieni ciedru eļļas uz 0.5 litri vārošā ūdens), pēc procedūras ar eļļu ierīvēt krūtis un uzsegt siltu  segu.


Sviedrējošo tēju receptes:

1) 1 ēd. karotes medus, 1 ēd. karotes mežrozīšu augļu, 1 ēd. karote upeņu, 1ēdamkarote aveņu apliet ar 100 ml. verdoša ūdens. Ļaut ievilkties 15 minūtes. Dzert 3 x dienā pa pusglāzei pirms ēšanas.

2.) Katliņu ar 3 ēd. karotēm liepziedu un 200 ml. verdoša ūdens 15 minūtes turēt ūdens peldē. Atdzesēt, pieliet vārītu ūdeni līdz 200 ml un izšķīdināt 1 ēd. karoti medus. Lietot siltu pa ½ vai 1 glāzei dienā.

3) 1 ēd. karoti liepziedu un 1 ēd. karoti aveņu apliet ar 2 glāzēm verdoša ūdens, 5 min. pavārīt, nostādināt un izkāst. Novārījumā izšķīdināt 2 ēd. karotes medus. Lietot pa pusglāzei 3-4 x dienā.


Receptes pret iesnām:

1) Vienādās daļās samaisīt mentol un kampareļļu. Katrā nāsī iepilināt pa 3-5 pilieniem eļļas maisījuma. Pāris reizes dziļi ieelpot. Ar to pašu maisījumu iesmērēt deniņus, degunu un aizauss rajonu.

2) Kad iesnas tikko sākas, vajag 2-3 x dienā iesmērēt deguna ejas ar svaigu halanhoe lapu sulu, vai arī pilināt to pa 3-5 pilieniem katrā nāsī, un iekaisuma process apstāsies.

3) Svaigu biešu sulai pievienot 30% medus, pilināt 3-5 x dienā.

4) Iekšķīgi – ķiploki un medus vienādās daļās pa 1 ēd. karotei vakaros.

Kad parādās pirmie saaukstēšanās simptomi un ķermeņa temperatūra nav augstāka par  37.50  vai arī Jūs esat stipri pārsalis, labi palīdz siltuma procedūras: kāju peldes karstā sinepju ūdenī, roku peldes līdz elkoņiem (palielina asins pieplūdumu elpošanas sistēmā).Tālāk turpināt ierīvēšanu ar kādu no iepriekš minētajiem līdzekļiem un dzert pieejamās zāļu tējas. Neaizmirstiet par ķiplokiem. Tos var lietot tīrā veidā uz nakti vai sasmalcinātus turēt šķīvītī, lai dezinficētu telpu ap Jums.

Vēlam veiksmi!  Neslimojiet! Izvēlaties sev pieņemamāko saaukstēšanās slimību profilakses veidu.




MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.