MFD Laboratorija: «Kļūmes informācijas apritē neapdraud klātienes mācības skolās»

Publicēts: 09 09 2021

 

MFD Laboratorija: «Kļūmes informācijas apritē neapdraud

klātienes mācības skolās»

 

 

Neskatoties uz atsevišķiem trūkumiem, MFD Laboratorija nodrošina savlaicīgu un normatīviem atbilstošu Covid-19 testēšanu visām skolām, kuras ir uzņēmuma pārziņā, tādējādi garantējot mācību iestādēs drošu vidi un iespēju mācīties klātienē.

 

«Vēlamies paskaidrot - tas, ka īslaicīgi nespējām dažām skolām uzreiz pēc laboratorijas testa veikšanas nodrošināt personalizētu atbildi un tūlītēju ierakstu e-veselības sistēmā, nekādā veidā nav apdraudējis skolēnu iespējas turpināt mācības klātienē drošā vidē, jo skolas tiek nekavējoties informētas, ja ir kāds pozitīvs tests vai arī, ja tādu nav,» norāda MFD Laboratorijas izpilddirektors Einārs Giels. Individuālās atbildes un dati e-veselībā būs pieejami tuvāko dienu laikā. «Ja skolēnam testa rezultāts ir pozitīvs, nekavējoties ziņojam ne vien skolai, bet arī bērna vecākiem, un, ja ir kādas neskaidrības, aicinām zvanīt pa tālruni 66164601 vai sūtīt e-pastu: covid19 AT mfd DOT lv.

 

Vienlaikus jāpiezīmē, ka ne vienmēr vecāku izpratne par to, kādā veidā un cik ātrā laikā būtu jāsaņem analīžu rezultāti, atbilst valstī noteiktajām prasībām. Arī no skolām saņemtā informācija par bērniem, kam jāveic Covid-19 siekalu tests, ne vienmēr ir korekta un pareiza. Piemēram, norādīta kļūdaina vecāku e-pasta adrese, nepareizs bērna personas kods, un diemžēl šādi gadījumi nav izņēmums, tādu ir ļoti daudz, vairāki tūkstoši.

 

«Mēs aicinām sabiedrību, skolas un pašvaldības apzināties, ka galvenais mērķis – klātienes mācības drošā vidē – tiek sasniegts, un testēšanas biežums un kvalitāte atbilst spēkā esošajiem normatīviem. Tādēļ mudinām nevis uz trūkumu meklēšanu, bet sadarbību,» norāda Einārs Giels. “Skolu testēšanas procesa aktīva risināšana veiksmīgi tiek veikta sadarbībā ar Veselības ministriju un Veselības inspekciju”.

 

MFD Laboratorija ir viena no lielākajām akreditētajām laboratorijām Latvijā, kas savu darbību veic jau gandrīz 50 gadus, nodrošinot klīniskās ķīmijas, hematoloģijas, imūnohematoloģijas, imunoloģijas, citoloģijas, histoloģijas un dažādu veidu klīniskos testus, izmantojot starptautiski atzītas metodes un atbilstoši Latvijas likumdošanai sertificētus un reģistrētus reaģentus.

 

MFD Laboratorijai ir vairāk kā 50 filiāles un veselības punkti, tostarp 18 - reģionos. Testēšanas apjoms, neņemot vērā siekalu testēšanu skolās, ik dienu sasniedz vairāk nekā 6000 analīzes. MFD Veselības grupai ir ilgstoša sadarbība valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanā ar Nacionālo veselības dienestu.

 

 

Informāciju sagatavoja Helmuts Bēķis. Kontakti saziņai: 67255823.

09.09.2021.


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts