Esi vesels! Seko mums:

Profilaktiskās programmas

PROFILAKTISKĀS PROGRAMMAS

Valsts organizētā un apmaksātā krūts dziedzera, dzemdes kakla un kolorektālā jeb zarnu ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programma tika aizsākta 2009.gadā. Viens no galvenajiem programmas mērķiem ir samazināt mirstību, kuras iemesls bijis vēzis. Pēc esošajiem rādītājiem krūts vēzis ir viena no izplatītākajām vēža formām Latvijā, kuru savlaicīgi atklājot, iespējama pilnīga izārstēšanās. Diagnosticētas slimības gadījumos ar ārstēšanas palīdzību iespējams uzlabot dzīves kvalitāti.

Lai pasargātu sevi no saslimšanas vai laicīgi diagnosticētu slimību, būtiskas ir profilaktiskās pārbaudes un savlaicīga ārstēšanās uzsākšana!

2013.gadā turpinās vēža savlaicīgas atklāšanas programmas, kuras ietvaros pacienti tiek aicināti veikt valsts apmaksātu taisnās zarnas un dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi!

 

Zarnu vēža profilaktiskā pārbaude (skrīnings) (ar ģimenes ārsta nosūtījumu) 

  • Taisnās zarnas profilaktiskās apskates vīriešiem un sievietēm, sākot no 50 līdz 74 gadu vecuma, reizi gadā, ar ģimenes ārsta nosūtījumu.
  •  Profilaktiskā pārbaude ietver slēpto asiņu izmeklējumu fēcēs (no trīs sekojošām vēdera izejām), ko veic reizi gadā kā skrīningtestu zarnu vēzim.
  • Lai veiktu profilaktisko pārbaudi, pacientam ir jāgriežas savā ģimenes ārsta praksē, lai saņemtu nosūtījumu izmeklējumu veikšanai medicīnas laboratorijā.

 

Dzemdes kakla pārbaude (skrīnings)

Programma ietver:

  • Dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi sievietēm no 25-70 gadiem: reizi trijos gados, saņemot uzaicinājuma vēstuli
  • Lai veiktu profilaktisko apskati, nepieciešams vērsties pie ārsta – ginekologa.

 

Profilaktiskās programmas grūtniecēm

  • Grūtniecēm no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāti sekojoši laboratorijas izmeklējumi – piemēram, pilna asins aina, urīna analīzes, infekciju slimības, feritīna noteikšana, citoloģiskie izmeklējumi, u.c.
  • Lai kļūtu par profilaktiskās programmas dalībnieku, nepieciešams vērsties pie ārsta - ginekologa un stāties grūtniecības uzskaitē.


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.