Ar 2024. gada janvāri pieejamas papildu valsts apmaksātas analīzes

Publicēts: 30 01 2024

Jaunums MFD Laboratorijā!


Tagad ir iespēja veikt arī šādas valsts apmaksātas analīzes:


- Homocisteīna analīzes (manipulācijas kods: 41208) – ar ģimenes ārsta nosūtījumu visām pacientu grupām

Paaugstināts homocisteīna līmenis var palielināt sirds un asinsvadu slimību rašanās risku, kā arī izraisīt anēmijas, nieru slimības, Alcheimera slimību, izkaisīto sklerozi un depresiju. Savlaicīgi konstatējot homocisteīna paaugstināšanos ogranismā, to iespējams samazināt, lietojot B6, B12 vitamīnus un folijskābi saturošus preparātus.

 

25-OH D vitamīna analīzes (manipulācijas kods: 41213) – bērniem līdz 18 gadu vecumam ar pediatra, bērnu endokrinologa, bērnu neirologa, bērnu gastroenterologa nosūtījumu pie diagnozēm:

  • Endokrīnās, uztures un vielmaiņas slimības (diagnožu kodi E00-E90)

  • Nervu sistēmas slimības (diagnožu kodi G00-G99)

  • Iedzimtas kroplības, deformācijas un hromosomu anomālijas (diagnožu kodi Q00-Q99)

  • Aknu slimības (diagnožu kodi K70-K77)

  • Žultspūšļa, žultsceļu un aizkuņģa dziedzera slimības (diagnožu kodi K80-K87)

  • Citas gremošanas sistēmas slimības (diagnožu kodi K90-K93).

D vitamīns ir svarīgs ne tikai kaulu veselībai, tas arī samazina sirds saslimšanu, diabēta un atsevišķu vēža veidu risku, regulē un atbalsta imūnsistēmu, uztur veselīgu ķermeņa svaru. D vitamīna deficīta konstatēšana tikai pēc simptomiem ir grūta, jo bieži vien sastopamie simptomi ir neskaidri, piemēram, nogurums, vispārējs vājums, sāpes kaulos, biežas saslimšanas.

 

Rūpēsimies par savu un apkārtējo veselību!
MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.