Pārtrauktais sekss kā izsargāšanās veids

Publicēts: 26 11 2009

Krievu rulete nevis izsargāšanās.

 

Ginekoloģe skaidro, cik riskants ir pārtrauktais dzimumakts


Pirms kāda laika patti.lv Sarunās izvērtās neliela diskusija par pārtraukto dzimumaktu. Dažas diskusijas dalībnieces atzina šo metodi par labu esam, bet citas kratīja pirkstus un aizrādīja par tās riskantumu – tā taču esot krievu rulete, ne izsargāšanās! Kā tad īsti ir – cik riskants ir pārtrauktais dzimumakts? Patti.lv lūdza komentāru dakterei Diānai Agrumai, MFD Sieviešu veselības centra Vita ginekoloģei.


Pietiek ar vienu pilienu

Daktere Agruma norāda, ka pārtrauktais dzimumakts viņas skatījumā vispār neesot nekāda kontracepcijas metode, drīzāk attiecību sabojāšanas metode.

„Tas ir diezgan bīstami, jo pietiek ar vienu pilienu, kurā iekšā ir miljoniem spermatozoīdu, lai iestātos grūtniecība. Ne katrs vīrietis to jūt un spēj laikus pārtraukt, un tieši tā viena pilīte var būt liktenīga. Ja grūtniecība nav plānota, tam var sekot aborts, kas uz sievietes veselību var atstāt katastrofālas sekas. Tad tā var būt pirmā un pēdējā grūtniecība, ” saka ginekoloģe, uzsverot, ka labāk nevajag riskēt un patstāvīgi noteikti pārtraukto dzimumaktu kā izsargāšanās metodi nevajadzētu lietot.


Apdraud tava vīrieša potenci

Turklāt pārtrauktais sekss ir riskants arī vīrietim. D.Agruma norāda, ka vīrietim, kurš praktizē pārtraukto dzimumaktu, vēlāk var rasties problēmas ar potenci, ar ejakulāciju, jo viņš visu laiku ir stresa stāvoklī. „Abiem partneriem pārtrauktais dzimumakts ir stress, cieš seksa kvalitāte, līdz ar to arī dzīves kvalitāte. Mūsdienās eksistē tik daudz metodes, kā izsargāties, nav nepieciešams praktizēt šādu riskantu dzimumdzīvi ar pārtraukto seksu,” uzsver daktere.


Nekautrējies un konsultējies par kontracepciju

D.Agruma aicina doties pie ginekologa, kas palīdzēs atrast piemērotāko kontracepciju. Ārsti, nozīmējot kontracepciju, ņemot vērā daudzus faktorus, tai skaitā, sievietes veselības stāvokli. „Asortiments tagad ir tik plašs – sākot no spirālēm beidzot ar hormonāliem riņķiem. Vai tad tiešām ir tā, ka nav neviena metode no plašā klāsta, kas nebūs piemērota. Un, ja sieviete vispār negrib lietot nekādus hormonus, nekādas spirāles, var taču lietot prezervatīvu,” uzskata ginekoloģe.

Interneta forumos sievietes bieži iebilst, ka prezervatīvus nelieto, jo tie traucē dzimumaktā un turklāt rada nepatīkamas sajūtas. D. Agruma šādā gadījumā iesaka pakonsultēties ar intīmpreču veikala darbiniekiem, jo prezervatīvu klāsts ir milzīgs – un noteikti izdosies atrast kādu piemērotu. „Galvenais lai ir vēlēšanās, nav ko kautrēties,” saka ārste. Prezervatīvs gan esot vairāk piemērots neregulārai seksa dzīvei vai arī tādā gadījumā, ja tiek mainīti partneri, bet ja ir ilgstoši viens partneris – vīrs vai draugs, tad tas neesot labākais variants. „Spermai ir labs ārstējošais efekts. Sperma gan ārstē, gan baro maksts gļotādu. Un sieviete nedrīkst būt egoiste – jādomā arī par partnera labsajūtu!”


Konsultēja ginekoloģe Diāna Agruma, MFD Sieviešu veselības centrs Vita, S.Eizenšteina iela 23, Rīga


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.