MFD Iļģuciema poliklīnikas komandai pievienojas kardioloģe Evija Čamane.

Publicēts: 01 09 2022

Cilvēka sirds ir patiesi nenogurdināms orgāns. Diennaktī tā saraujas un izplešas 100 000 reižu, nodrošinot asins plūsmu sazarotā sistēmā, kuras kopējais garums ir simts tūkstoši kilometru. Lai sirds labi darbotos visa mūža garumā, par to kārtīgi jārūpējas.
 

Metodes, kā pārbaudīt savu sirdi:

  • Kardiologa konsultācija
  • EKG - tests, kura pieraksts ļauj iegūt vērtīgu informāciju par sirds stāvokli. Šī metode reģistrē un grafiski attēlo uz displeja vai papīra sirds elektronisko potenciālu, kas rodas sirds darbības laikā.
  • Sirds pārbaude ar holteru -  elektrokardiogrammas ieraksts diennakts garumā.
  • Ehokardiogrāfija -  Izmeklējot sirdi ar ultraskaņas palīdzību iespējams noteikt kambaru un priekškambaru izmērus, saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību (piemēram, pēc infarkta) un izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un funkciju.
  • Veloergometrija -  EKG ieraksts uz fiziskās slodzes fona. Tiek veikta uz speciāla velosipēda – veloergometra. Metode ļauj novērtēt sirds –asinsvadu sistēmas reakciju pie fiziskas slodzes, organisma izturības līmeni slodzes laikā, noteikt miokarda išēmijas epizodes, tajā skaitā bezsāpju.
  • Laboratoriskie izmeklējumi (holesterīns, ABL holesterīns, ZBL holesterīns, triglicerīdi un glikoze)

MFD Iļģuciema poliklīnikas komandai pievienojas kardioloģe Evija Čamane.
 
  • Pirmajā kardiologa konsultācijā ietilpst pacienta pilna medicīniskā apskate ar visu (ne tikai sirds asinsvadu sistēmas) organisma sistēmu izmeklējumiem.
  • Pēc pacienta apskates kardiologs ar pacientu apspriež iespējamo diagnozi un izstrādā diagnostisko pasākumu plānu (ja tāds ir nepieciešams).

Pieteikties vizītei ir iespējams:
MFD Iļģuciema poliklīnika
Buļļu iela 7, Rīga
66102002
 


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.