Fizioterapeita apstiprināti padomi pavasara tīrīšanai

Publicēts: 18 04 2024

Kad ziemas vēsums izgaist un jūtas pavasara siltums, daudzi no mums jūtas iedvesmoti uzsākt rūpīgu tīrīšanu, lai atsvaidzinātu savas mājas. Lai gan pavasara tīrīšana var būt lielisks veids, kā sakārtot un atdzīvināt jūsu dzīvesvietu, ir svarīgi tai pievērsties uzmanīgi, it īpaši, ja runa ir par Jūsu fizisko labsajūtu. Šeit ir daži padomi no fizioterapeita, Gaļinas Kuzmenkovas, lai nodrošinātu, ka Jūsu pavasara tīrīšana neizraisīs diskomfortu, sāpes vai traumas.

 

Iesildīšanās pirms tīrīšanas:

Tāpat kā iesildāties pirms treniņa, ir svarīgi sagatavot ķermeni fiziskajām tīrīšanas prasībām. Pirms ķeraties pie pavasara tīrīšanas darbiem, veltiet dažas minūtes, lai veiktu stiepšanās vingrinājumus, kas palīdzēs muskuļiem un locītavām. Koncentrējieties uz vietām, kuras tīrīšanas darbību laikā parasti ir noslogotas, piemēram, muguru, pleciem un plaukstu locītavām.

 

Izvēlieties tempu:

Pavasara tīrīšana var būt maratons, nevis sprints. Izvairieties no kārdinājuma veikt visus tīrīšanas darbus vienas dienas laikā, jo tas var izraisīt pārmērīgu slodzi un nogurumu. Tā vietā sadaliet pavasara tīrīšanas plānu pārvaldāmās daļās un sadaliet tās vairākās dienās vai nedēļās. Klausieties savu ķermeni un regulāri veiciet pārtraukumus, tas palīdzēs atpūsties un uzlādēties jauniem darbiem.

 

Izmantojiet pareizos pacelšanas paņēmienus:

Paceļot smagus priekšmetus vai noliecoties, lai notīrītu zemas virsmas, ir ļoti svarīgi saglabāt pareizu stāju un izmantot pareizu celšanas tehniku, lai novērstu muguras noslogojumu. Salieciet ceļus, turiet muguru taisni un celiet ar kājām, nevis muguru. Ja kāds priekšmets ir pārāk smags, nevilcinieties lūgt palīdzību vai izmantojiet rīkus, piemēram, ratiņus, kas palīdzēs to droši pārvietot.

 

Alternatīvie uzdevumi:

Atkārtotas kustības, piemēram, beršana, var radīt stresu muskuļiem un locītavām, palielinot pārmērīgas slodzes traumu risku. Lai novērstu sasprindzinājumu, mainiet dažādus tīrīšanas darbus un pēc iespējas mainiet kustības. Piemēram, ja kādu laiku esat slaucījis grīdu, pārejiet uz putekļu slaucīšanu vai mantu organizēšanu, lai neļautu pārspringt vienai no muskuļu un locītavu grupai.

 

Sekojiet līdzi ergonomikai:

Tīrīšanas laikā pievērsiet uzmanību ķermeņa mehānikai un ergonomikai, lai samazinātu slodzi un diskomfortu. Izmantojiet instrumentus un aprīkojumu, kas ir ergonomiski izstrādāti, lai samazinātu muskuļu un locītavu slodzi, piemēram, vieglus putekļu sūcējus ar regulējamiem rokturiem vai tīrīšanas birstes ar gariem rokturiem. Saglabājiet neitrālu stāju un izvairieties no neērtām vai ieilgušām pozīcijām, kas var izraisīt muskuļu nogurumu vai ievainojumus.

 

Ir svarīgi ne tikai dzert, bet arī paēst:

Tīrīšana var būt fiziski smags darbs, tāpēc ir svarīgi uzturēt hidratāciju un pabarot savu ķermeni ar veselīgām uzkodām un maltītēm visas dienas garumā. Turiet tuvumā ūdens pudeli un regulāri dzeriet, lai novērstu dehidratāciju. Uzkodām ir svarīgi izvēlēties ar enerģiju palielinošus ēdienus, piemēram, augļus, riekstus un jogurtu, kas palīdzēs uzturēt enerģijas līmeni.

 

Neignorējiet sāpes vai diskomfortu:

Ja tīrīšanas laikā jūtat sāpes vai diskomfortu, ieklausieties savā ķermenī un uztveriet to kā zīmi, lai palēninātu ātrumu vai uztaisīt pārtraukumu. Sāpju ignorēšana var izraisīt turpmākus ievainojumus un paildzināt atveseļošanās laiku. Ja Jums ir muskuļu un skeleta sistēmas problēmas vai hroniskas sāpes, apsveriet iespēju meklēt fizioterapeita padomu pirms intensīvas tīrīšanas.

 

 

Labiekārtojot savu māju, ir svarīgi noteikt savu fizisko labsajūtu par prioritāti. Ievērojot šos fizioterapeita Gaļinas Kuzmenkovas padomus, Jūs varat nodrošināt drošu un patīkamu tīrīšanas pieredzi, neradot pārmērīgu slodzi savam ķermenim. Tāpēc atrotiet piedurknes, uzlieciet optimistisku mūziku un sāciet darboties ar pārliecību, zinot, ka rūpējaties gan par savām mājām, gan par savu veselību.

 

Laimīgu tīrīšanu!

 

Fizioterapeite Gaļina Kuzmenkova pieņem pacientus MFD Iļģuciema poliklīnikā. Vairāk par viņu ir iespējams lasīt:

http://www.mfd.lv/fizioterapeite_kuzmenkova 

 

MFD Iļģuciema poliklīnika
Buļļu iela 7, Rīga
 66102002
  bullu7 AT mfd DOT lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.