Valsts finansēti magnētiskās rezonanses izmeklējumi bez ilgstošas gaidīšanas rindā

Publicēts: 30 11 2021

Decembrī, visās MFD Veselības grupas filiālēs, atvērti papildus pieņemšanas laiki valsts apmaksātiem magnētiskās rezonanses izmeklējumiem. 

Lai saņemtu valsts apmaksātu izmeklējumu, nepieciešams nosūtījums no ārsta – speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu. Ģimenes ārsta nosūtījums neder.

 

Piesakieties izmeklējumam, aizpildot anketu - šeit

 

 

MR izmeklēšanas ieguvumi:

  • iespējams izmeklēt dažādas mīksto audu struktūras un orgānus, piemēram, sirdi, aknas, daudz precīzāk nekā izmantojot citas izmeklēšanas metodes;
  • dažos gadījumos iespējams izvērtēt arī orgānu funkcijas;
  • iespējams konstatēt audzējus agrīnās to attīstības stadijās;
  • MR izmantojamās kontrastējošās vielas izraisa alerģiskas dabas reakcijas daudz retāk nekā vielas, kuras izmanto datortomogrāfiskajā (CT) izmeklēšanā;
  • MR spēj izvērtēt struktūras, kuras nevar izmeklēt ar citām diagnostiskajām metodēm (piemēram, var izvērtēt starpskriemeļu izmeklējums notiek bez rentgenstarojuma (t. i. radiācijas).

 

 


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts