COVID-19 testa veikšana MFD mājas aprūpes pacientiem

Publicēts: 02 06 2020

Informējam, ka ar šī gada 1. jūniju MFD Veselības grupa nodrošinās nazofaringeālās un orofaringeālās iztriepes koronavīrusa SARS-CoV-2 paņemšanu Rīgas pilsētas teritorijā, pacientiem, kas saņem mājas aprūpi.

 

Saskaņā ar SPKC rekomendācijām, personas kurām rekomendējams veikt koronavīrusa SARS-CoV-2 noteikšanu, tai skaitā mājas aprūpē esošajiem pacientiem:

2.1.1. visas personas, kurām ir pneimonijas klīniskās pazīmes;

2.1.2. personas ar akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmēm, garšas, ožas traucējumiem, neizskaidrojamiem izsitumiem;

2.1.3. personas, kurām ir hroniska slimība (cukura diabēts, hroniskas elpceļu slimības, sirds asinsvadu slimības, onkoloģiskas slimības, guļošie pacienti utml.);

2.1.4. personas, kurām ir imūndeficīts, tai skaitā, kuras lieto imūnsupresīvu terapiju;

2.1.5. pacientus, kuri saņem orgānu aizstājterapiju;

2.1.6. Covid-19 pacienta kontaktpersonas;

2.1.7. Covid-19 pacientus (kontroles testus).

 

 

Mājas aprūpes pacientu pieteikšanas kārtība nazofaringeālās un orofaringeālās iztriepes koronavīrusa SARS-CoV-2 noteikšanai

-   Ģimenes ārsts katru darba dienu laikā no 8:00 līdz 19:00 pa tālruni 29331616 var veikt mājas vizīšu pieteikumus testa veikšanai (nosūtījums nav nepieciešams);

- Elektroniski pieteikumus sūtot uz elektroniskā pasta adresi: covid19 AT mfd DOT lv.

 

*Pēc nosūtījuma uz izmeklējumu saņemšanas (pa telefonu vai elektroniski)  12 darba stundu laikā laboratorija sazinās ar pacientu un vienojas par parauga ņemšanu izmeklējumam – informē par parauga ņemšanas laiku mājas aprūpes pacienta dzīvesvietā.

 

 

Covid-19  testēšana kārtība

Parauga ņemšana laboratoriskai izmeklēšanai tiek nodrošināta 12 stundu laikā.

Paraugi laboratorijā izmeklēšanai tiek nogādāti 8 stundu laikā.

Laboratoriskā testēšana tiek veikta līdz 12 stundām.

Rezultātus par testēšanas rezultātu ir zināms 12 stundu laikā kopš parauga ņemšanas brīža.

Par pozitīviem un apšaubāmiem izmeklējuma rezultātiem Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) informē gan pacientu, gan ģimenes ārstu un informācija ir pieejama pacientam un ģimenes ārstam e-veselības portālā.

Par negatīviem izmeklējuma rezultātiem informācija ir pieejama pacientam un ģimenes ārstam e-veselības portālā.MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.