12. novembris - Pasaules pneimonijas diena

Publicēts: 12 11 2023

Ik gadu 12. novembrī tiek atzīmēta Pasaules pneimonijas diena, ar mērķi informēt sabiedrību par slimības izpausmēm, ārstēšanas un profilakses iespējām.

 

Pneimonija ir plaušu iekaisuma slimība, kas galvenokārt skar plaušu alveolas, kas nodrošina skābekļa uzņemšanu. Pneimonijas raksturīgākie simptomi ir klepus, sāpes krūšu kurvī, paaugstināta ķermeņa temperatūra un apgrūtināta elpošana.

Viens no veidiem, kā pasārgāt sevi no infekcijas, ir vakcinācija. MFD Veselības grupa piedāvā iespēju vakcinēties ar farmācijas uzņēmuma Pfizer ražoto pneimonijas vakcīnu Prevenar.

Tā ir viena no vadošajām vakcīnām pret pneimokoku infekciju, kas var izraisīt pneimoniju, meningītu, sinusītu un citas infekcijas slimības.

Prevenar ir izstrādāts, lai aizsargātu pret 13 dažādām pneimonijas izraisītām pneimokoku baktēriju sugām. Tā ir izstrādāta, izmantojot baktēriju polisaharīdu, kas no tām tiek iegūts un attīrīts, lai izraisītu imūnreakciju pret šīm baktērijām.

Vakcīna ir ieteicama bērniem, pieaugušajiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem ar paaugstinātu pneimonijas risku. Bērniem to parasti ievada trīs devās (2, 4 un 12 mēnešu vecumā), bet papildu devas var tikt ievadītas atkarībā no īpašām situācijām un medicīnisko norādījumu.

Prevenar ir parādījis efektivitāti pneimonijas izraisītās slimības novēršanā un tās smaguma mazināšanā. Tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka vakcīna neaizsargā pret citām pneimonijas izraisītām infekcijām, piemēram, gripai vai citām vīrusu izraisītām pneimonijām.

Kā jebkurai medicīniskajai procedūrai, arī vakcīnām var būt blakusparādības, bet tās parasti ir vieglas un pārejošas. Blakusparādības, kas var rasties pēc ievadīšanas, ietver nelielu sāpju, apsārtumu vai pietūkumu injekcijas vietā, drudzi, nogurumu vai sausu klepu.

 

Ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai iegūtu plašāku informāciju par vakcīnas drošību un efektivitāti katrā konkrētā gadījumā!

 

Vakcinācijas cena: 85.80 EUR. 

 

Par vakcinācijas iespējām lūdzam interesēties Jums ērtākajā MFD Veselības grupas filiālē.


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.