Asins gāzu noteikšana skābekļa terapijas uzsākšanai

Publicēts: 21 04 2023

MFD Veselības centrā “Iļģuciems”, Buļļu ielā 9, Rīgā,  ir pieejams izmeklējums "Asins gāzu noteikšana skābekļa terapijas uzsākšanai".


Asins gāzu noteikšanas izmeklējums nepieciešams, lai saņemtu atzinumu par ilgstošas skābekļa terapijas nepieciešamību hroniskiem pacientiem. 


Gadījumā, ja skābeklis slikti šķīst asinīs, tas var izraisīt hipoksiju (stāvokli, kas attīstās, kad organisma audi tiek pārāk maz apgādāti ar skābekli )


Visjutīgākās pret hipoksiju ir cilvēka smadzenes. Mentālās funkcijas veselam cilvēkam var tikt traucētas, ja SpO2* pēkšņi pazeminās līdz <80%.


Ģimenes ārsts veic nepieciešamos sākotnējos izmeklējumus, tajā skaitā, pulsa oksimetriju (SpO2*), un izsniedz nosūtījumu pie ārsta – pneimonologa vai kardiologa.


! Asins gāzu analīzi veic divas reizes ar vismaz trīs nedēļu intervālu.


! Ar norīkojumu no pneimonologa vai kardiologa šis izmeklējums ir bez maksas.


____________

* SpO2 - asins piesātinājums ar skābekli


Lai veiktu izmeklējumu, nepieciešams iepriekš pierakstīties: 


MFD Veselības centra “Iļģuciems” reģistratūrā,

Buļļu ielā 9, Rīgā

zvanot pa tālr. 67131311,

rakstot uz e-pastu: ilguciems AT mfd DOT lv.


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.