MFD Veselības centrā "Iļģuciems" pacientus pieņem ergoterapeite!

Publicēts: 24 08 2023

Ergoterapija ir veselības aprūpes profesija, kas pamatojas uz zināšanām par mērķtiecīgām nodarbēm un kuras galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos, kad slimības vai traumas dēļ kādu no ierastajām nodarbēm (vai varbūt pat visas) cilvēks nespēj veikt kā agrāk.


Ergoterapeite Alīvija Genkina, pieņem Rīgā, Buļļu ielā 9, un sniedz šādus pakalpojumus:


  • Tehnisko palīglīdzekļu pakalpojums

Pārvietošanās, mazgāšanās, ģērbšanās u.c. ikdienas aktivitāšu veikšanai tehnisko palīglīdzekļu izvēle atbilstoši personas funkcionēšanas līmeņiem, konsultēšana par tehnisko palīglīdzekļu saņemšanas iespējām. Pakalpojums varētu tikt nodrošināts personām pēc insulta, gūžas endoprotezēšanas, Covid-19, paaugstināta kritienu riska un sāpju gadījumā u.t.t.


  • Mājas vides pielāgošana

Rekomendācijas par apkārtējās vides modificēšanu kritienu riska maziņāšanai, drošības aspektu uzlabošanai, ikdienas aktivitāšu veikšanas atvieglošanai. Pakalpojums varētu tikt piedāvāts personām ar demenci, ar paaugstinātu kritienu risku, pārvietošanās grūtībām, redzes, dzirdes traucējumiem u.c.


  • Rokas funkciju atjaunošana

Sāpju un tūskas mazināšana, sīkās motorikas, muskuļu spēka uzlabošana, ortožu izgatavošana personām ar reimatoīdo artrītu, osteoartrītu, karpāla kanāla sindromu, pēc lūzumiem u.c.


  • Psihiatrija

Ikdienas rutīnas atvieglošana, kognitīvo funkciju uzlabošana, produktivitātes aktivitāšu veikšanas veicināšana, pašvērtējuma uzlabošana u.c. Pakalpojumi varētu tikt sniegti personām ar ēšanas traucējumiem, atkarībām, depresiju, šizofrēniju u.c.


  • Kognitīvo funkciju uzlabošana

Atmiņas, uzmanības, problēmu risināšanas, koncentrēšanās, abstraktās domāšanas funkciju novērtēšana, uzturēšana un uzlabošana personām pēc insulta, ar demenci, multiplo sklerozi u.c.


  • Pediatrija

Komunikācijas, mijiedarbības spēju uzlabošana, kognitīvo funkciju veicināšana, ēšanas, ģērbšanas, mazgāšanās, tualetes lietošanas, rakstīšanas iemaņu trenēšana, sensorā integrācija. Pakalpojumi varētu tikt sniegti pacientiem ar autiskā spektra traucējumiem, Dauna sindromu, UDHS u.c.


  • Veselības veicināšana

Izglītošana par ergonomiku, aktīvo sēdēšanu, veselīgu dzīvesveidu. Ergonomiskā darba vides iekārtošana, ikdienas aktivitāšu līdzsvara novertēšana, u.c. Ikdienas aktivitāšu atvieglošana Pašaprūpes, produktivitātes, brīvā laika aktivitāšu tehnikas apgūšana, ar mērķi sasniegt neatkarību ikdienas nodarbju veikšanas laikā. Pakalpojums varētu tikt nodrošināts pēc operācijām, insulta, kardioloģisko problēmu gadījumā u.c.


MFD Veselības centrs „Iļģuciems”

Rīga, Buļļu iela 9 

 67131311 

 ilguciems AT mfd DOT lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.