Neirogrāfijas un elektromiogrāfijas izmeklējumi Veselības centrā "Pārdaugava"

Publicēts: 06 01 2023

JAUNUMS Veselības centrs “Pārdaugava”- no 05.01.2023. saviem klientiem piedāvās neirogrāfijas un elektromiogrāfijas izmeklējumus, ar kuru palīdzību novērtē muskuļu un nervu veselību.

 • Neirogrāfija ir nerva funkcijas pārbaude, stimulējot nervu ar vāju elektrisku impulsu un reģistrējot potenciālu ar virsmas elektrodiem noteiktās vietās. Diagnostikā ņem vērā nerva elektrovadīšanas ātrumu, kā arī reģistrētā potenciāla formu un amplitūdu.

 • Miogrāfija ir muskuļa šķiedru elektriskās aktivitātes pārbaude, iedurot muskulī smalku adatu-elektrodu un reģistrējot potenciālus gan atslābušā muskulī, gan pie vieglas tā kontrakcijas. Diagnostikā ņem vērā potenciālu audiovizuālos parametrus (skaņu, formu, izmērus), provocējošos momentus u.c.

Šai procedūrai nav nepieciešama īpaša sagatavošanās!

 

Kad apmeklēt šo procedūru:

 • ja ir sūdzības par pastāvīgu vai īslaicīgu notirpumu, krampjiem vai sāpēm rokās un/vai kājās;

 • muskuļu nespēks vai sāpes muskuļos;

 • neizskaidrojama svīšana vai salšana;

 • polimeiropātija pēc staru terapijām;

 • no rokām bieži izkrīt priekšmeti;

 • ja slimojat ar diabētu vai laima slimību;

 • dažādas simptomātikas gadījumos, pēc pārslimotas COVID-19 slimības.

 

Abas metodes vajadzības gadījumā tiek kombinētas, šo vajadzību pamato aizdomas par diagnozi vai izmeklējuma laikā iegūtie rezultāti.

 

 

Neirogrāfiju un elektromiogrāfiju izmanto šādu slimību diagnostikā:

 • kompresijas neiropātijas – karpālā kanāla sindroms, kubitālā kanāla sindroms, Gijona kanāla sindroms, tarsālā kanāla sindroms u.c.;

 • polineiropātiju diagnostikā – diabētiska polineiropātija, dismetabola polineiropātija, iekaisīga polineiropātija jeb poliradikuloneirīts u.c.;

 • nervu pinumu bojājumi – pleca pinuma bojājums, jostas, krustu pinuma bojājums u.c.;

 • neiromuskulārās pārvades traucējumi – miastēnija un miastēniskie sindromi;

 • muskuļu slimību diagnostikā – muskuļu distrofija, iekaisuma radīti muskuļu bojājumi, muskuļu tonusa izmaiņas – miotonijas c.;

 • muguras smadzeņu priekšējo ragu motoro kodolu bojājumu diagnostikai – motoneironu slimība un sindromi, mielopātija u.c.;

 • nervu saknīšu bojājumu diagnostikā, ja klīniskā un radioloģiskā atrade nesakrīt u.c.

Izmeklējums ilgst no 20 līdz 60 minūtēm atkarībā no precizējamā jautājuma. Nav ieteicams lietot ādas krēmus izmeklējuma dienā. Ķermeņa un ādas temperatūra var ietekmēt izmeklējuma rezultātus, tāpēc vēlams, lai rokas un kājas būtu siltas, īpaši, ja ārā ir auksts laiks.

 

SVARĪGI! Jums ir elektrokardiostimulators vai jebkura cita elektriska medicīniskā ierīce, informējiet par to ārstu pirms izmeklējuma.

 

 

 

Pakalpojums Cena, EUR
Kvantitatīvā elektromiogrāfija, izmantojot adatu elektrodus, ar kompjuterizētu datu apstrādi 86.00
Neirogrāfija ar kompjuterizētu datu apstrādi 74.00
Karpālā kanāla sindroma diagnosticēšana 55.00
Nervu sensoro šķiedru izmeklēšana 29.00
Nervu motoro šķiedru izmeklēšana 42.00

 Izmeklējumus piedāvāsim Vienības gatvē 109, Veselības centrs Pārdaugava, Rīga


Pieteikties aicinām zvanot  67131316 vai elektroniski rakstot

 pardaugava AT mfd DOT lv 

MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.