MFD Veselības centrā Pārdaugava pacientus pieņem kardioloģe-aritmoloģe Evija Knoka.

Publicēts: 10 02 2023

Cilvēki mēdz sūdzēties par ilgstošu pārslodzi un stresu, kā sekas bieži vien ir ne tikai paaugstināts asinsspiediens, bet arī holesterīna un cukura līmenis asinīs. Sirds un asinsvadu slimības kļūst arvien plašāk izplatītas, tās skar arvien jaunāka gadagājuma cilvēkus. 

 

Aritmija ir sirds ritma traucējumi, bieži vien to var sajust arī pats slimnieks, kā pastiprinātas vai ātras sirdsklauves vai pretēji – palēnināta sirdsdarbība, sirds pukstu īslaicīga apstāšanās, sāpes krūškurvī, taču iespējama arī slimības attīstība bez jūtamiem simptomiem. Aritmija, kā jebkura cita sirds saslimšana, ir nopietns apdraudējums veselībai, tādēļ būtiski ir savlaicīgi noteikt diagnozi un uzsākt ārstēšanās kursu. Aritmija ietekmē asins plūsmu organismā, var palielināt insulta un sirds mazspējas progresa risku.

 

Cēlonis straujām sirds ritma svārstībām var būt nopietna saslimšana. Ja cēlonis ir neskaidrs, ir ieteicams vērsties pie ārsta, vislabāk – pie aritmologa.


Kardiologs - tas ir ārsts, kurš specializējies sirds slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē, savukārt aritmologs ir kardiologs, kas specializācijas aritmijas ārstēšanā. Izmantojot mūsdienīgas metodes un izmeklējumus, aritmologs nosaka diagnozi un sniedz informāciju par ārstnieciskajām procedūrām, piemēram, elektrokardiostimulatoru

Kad ir nepieciešama kardiologa vai aritmologa konsultācija?

  • sāpes sirds rajonā;

  • ja ģimenes ārstam ir aizdomas par iedzimtu vai iegūtu sirds  saslimšanu vai mazspēju;

  • pēc sirds ķirurģiskas operācijas, lai izvēlētos turpmāko ārstēšanu;

  • ja ir aizdomas par sirds ritma traucējumiem;

  • ja ir bijis ģībonis fiziskas slodzes laikā;

  • ja ģimenē ir bijušas iedzimtas sirds problēmas;

  • augsts asinsspiediens,

  • lai iegūtu informāciju par ārstnieciskajām procedūrām, piemēram, elektrokardiostimulatoru implantāciju un elektroimpulsu terapiju. Pie aritmologa var vērsties pacienti ar akūtiem vai hroniskiem sirds ritma traucējumiem.

Rūpēs par Jūsu sirds veselību!

 

MFD Veselības centrs "Pārdaugava"

Vienības gatve 109, Rīga

Pieteikties aicinām zvanot  67131316 vai elektroniski rakstot  pardaugava AT mfd DOT lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.