Medicīniskā teipošana MFD Veselības centrā "Pārdaugava"

Publicēts: 09 08 2023

Palīdzi savam ķermenim atjaunot dzīvesprieku!

 

Ārstnieciskā teipošana MFD Veselības centrā Pārdaugava- mūsdienīga fizioterapijas metode, kas efektīvi palīdz ārstēt dažādas izcelsmes sāpes un ķermeņa diskomfortu.

Teipošanā tiek izmantots kinezioloģiskais teips – vienpusēji līpoša, dabīga materiāla elastīga lente,  kas tiek uzlīmēts uz ādas.

Terapeitiskais efets tiek panākts, izmantojot lentes elasticitātes īpašības un izvēloties uzlikšanas tehniku. Teips nesatur medikamentus, tas ir hipoalerģisks, tāpēc, ja ir nepieciešams, šo metodi var pielietot arī zīdaiņiem, bērniem un grūtniecēm.

Teipošanas plusi:

 • uzlabo muskuļu funkcijas un stabilizē muskuļu tonusu;

 • uzlabo asinsriti un limfas cirkulāciju problēmzonā, tādējādi samazina tūsku un iekaisumu;

 • mazina sāpes;

 • uzlabo locītavu stabilitāti un kustīgumu;

 • uzlabo mikrocirkulāciju zemādas audos.

 

Medicīnisko teipošanu izmanto:

 • lai mazinātu muguras sāpes (spondiloze, diska trūces u.c.);

 • pret locītavu sāpēm (piem. iesaldētais plecs jeb adhezīvais kapsulīts, tenisista elkonis u.c.);

 • pēc traumām, ja ir sasitumi, mežģījumi, sastiepumi;

 • tūskas un zemādas asinsizplūdumu mazināšanai;

 • iekaisuma mazināšanai un rētu profilaksei;

 • neirorefleksīvām manipulācijām (piem. pret muskuļu saspringuma izraisītām galvassāpēm).

 • stājas korekcijai u.c.


Teips piemērojas ādai, ir pietiekami plāns un elpo, netraucē dušā un ūdens aktivitātēm, nerada kustību ierobežojumus. Pareizi uzlīmēts teips iedarbojas uzreiz un darbība turpinās 24 stundas dienā aptuveni nedēļu. Ja nepieciešams, pēc tam teipu atjauno.

Teipošanu MFD Veselības centrā Pārdaugava veic ārstniecības personas-fizioterapeiti. Teipošanas tehnikas izvēle ir atkarīga no diagnozes, no individuālajām sūdzībām.

 

Teipošana grūtniecības laikā un/vai pēc dzemdībām.

Grūtniecība allaž ir saistīta ar izmaiņām sievietes ķermenī, svara pieaugumu, kam nereti līdzi nāk arī fiziskās labsajūtas traucējumi un diskomforta sajūta. Grūtniecības laikā notiek dažādas fizioloģiskas un anatomiskas izmaiņas, kas var izraisīt sāpes un diskomforta sajūtu mugurā, tūsku kājām u.c.

Savukārt pēc dzemdībām ne visām sievietēm izdodas izvairīties no muskuļu diastāzes jeb vēdera taisno muskuļu spraugas. Ja vēdera muskuļu nostiprināšanai netiek pievērsta uzmanība pēcdzemdību perioda sākumā, tad vēlāk tikt galā ar tā saukto "pēcdzemdību vēderiņu" var būt krietni grūtāk. Teipošana pēc dzemdībām var uzlabot gan  zarnu trakta darbību, gan palīdzēt vēdera taisnā muskuļa diastāzes, kā arī nabas trūces, ja grūtniecības laikā tāda radusies, mazināšanai. Tāpat teips var palīdzēt laktostāzes jeb piena sastrēguma gadījumos, kā arī tūskas mazināšanai. 

 

MFD Veselības centrs "Pārdaugava"

 

Vienības gatve 109, Rīga

 

Pieteikties aicinām zvanot 67131316 vai elektroniski rakstot  pardaugava AT mfd DOT lv

 


 


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.