Valsts finansēti elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi bez ilgstošas gaidīšanas rindā

Publicēts: 10 03 2022

Valsts finansēti elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi bez ilgstošas gaidīšanas rindā


MFD Veselības centrā “Dziedniecība” (Rušonu iela 15, Rīga) bez ilgstošas gaidīšanas rindā pieejami valsts finansēti elektroencefalogrāfijas izmeklējumi.

Izmeklējumiem nepieciešams ģimenes ārsta vai  ārsta speciālista nosūtījums.


Pieteikšanās pa tālruni 67131313 vai rakstot uz e-pastu dziednieciba AT mfd DOT lv 

 

Elektroencefalogrāfija (EEG) ir funkcionālās diagnostikas metode, ko izmanto galvas smadzeņu bioelektriskās aktivitātes (smadzeņu "biostrāvu") reģistrācijai un analīzei.

Visbiežāk šo izmeklēšanas metodi pielieto pacientiem ar neskaidrām bezsamaņas lēkmēm, ar neprecizētas izcelsmes reiboņiem, kā arī pacientiem ar dažādas izcelsmes galvassāpēm (ieskaitot migrēnu). Ļoti nozīmīga šī izmeklēšanas metode ir pacientiem pēc galvas traumām, pacientiem pēc galvas smadzeņu operācijām, pēc pārciestām neiroinfekcijām (encefalītiem, meningītiem). Neaizstājama EEG izmeklēšana ir pacientiem ar epilepsiju - epilepsijas diagnostikai un terapijas efektivitātes kontrolei.


EEG izmeklēšanas metode ir nekaitīga un pacientam droša (var izmantot arī sievietes grūtniecības periodā). Elektroencefalogrāfijas pierakstu veic sertificēta medicīnas māsa. Izmeklēšanas laikā pacients atrodas aptumšotā telpā, izmeklējamai personai uz galvas virsmas tiek novietoti elektrodi, kas stiprinās pie speciālas cepurītes. Elektrodi tiek lietoti smadzeņu biostrāvu uztveršanai. Izmeklējuma laikā tiek izdarīti tā saucamie funkcionālie testi: pacients pēc komandas atver un aizver acis, dziļi elpo, tiek stimulēts ar ritmiskiem gaismas zibšņiem. Proves ir katram pacientam individuālas - atkarībā no veselības stāvokļa un pašsajūtas.


Nomoda stāvokļa EEG pieraksta ilgums ir aptuveni 15 - 45 minūtes, laiks katram pacientam ir individuāls. Iegūtās EEG līknes analīzi veic sertificēts ārsts, izmantojot datorizētu datu analīzes sistēmu. Visa izmeklējuma informācija saglabājas elektroniskajā arhīvā.
MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts