Kāpēc vismaz reizi gadā nepieciešams veikt ārstniecisko pēdu aprūpi?

Publicēts: 07 12 2022

Konsultē MFD Veselības centra “Dziedniecība” podoloģe Zane Subatoviča

 

 

Vismaz reizi gadā profesionālu, ārstniecisko pēdas aprūpi iesakām veikt ikvienam, neskatoties uz to vai cilvēkam ir, vai nav kādas pēdu veselības problēmas.

 

Podologs jeb ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālists savlaicīgi pamanīs iespējamos bojājumus, sniegs medicīnisku palīdzību un konsultēs par dažādiem pēdu kopšanas jautājumiem.

Īpaši svarīgi ārstniecisko pēdu aprūpi ieteicams veikt paaugstinātas riska grupas cilvēkiem – cilvēkiem ar cukura diabētu vai vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuriem pašiem ir grūtības veikt pēdu apkopšanu. 


Savlaicīgi atklātas pēdu veselības problēmas ir vieglāk un ātrāk ārstējamas.  

 


Kāpēc labāk pēdu aprūpi uzticēt podologam, nevis pedikīra meistaram?

 

Klasiskais pedikīrs tiek veikts estētiskos nolūkos. Ārstniecisko pēdu aprūpi un pēdu aprūpi veic podologs – pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību.

 

Podologs, atšķirībā no pedikīra meistara, novērtē kāju nagu un pēdu ādas stāvokli un konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā. Speciālista zināšanas ļauj laicīgi identificēt, pirkstu, kāju vai nagu deformāciju un veikt nepieciešamo pēdu ārstniecisko aprūpi, tāpēc ikvienam ir vērts kaut reizi konsultēties ar podologu, lai novērtētu vispārīgu pēdu un nagu stāvokli.

 

Ārstniecisko pēdu aprūpi veic arī kā veselu kāju profilaktisku aprūpi. Tas ir piemērots visiem – vīriešiem, sievietēm (arī grūtniecēm) un bērniem.

 

Ārstniecisko pēdas aprūpi ieteicams veikt:

  • ādas sabiezējumu novēršanai;

  • papēžu plaisu ārstēšanā, apkopē;

  • ieaugušu nagu novēršanai;

  • nagu formas un krāsas izmaiņu gadījumos;

  • varžacu likvidēšanai;

  • kārpu un čūlu ārstēšanai;

  • ādas un nagu sēnītes ārstēšanai;

  • un citu problēmu novēršanai.

 

Piesakies un parūpējies par savu pēdu veselību savlaicīgi!

 

MFD Veselības centrs “Dziedniecība”, Rušonu ielā 15, Rīgā

67 13 13 13, e-pasts: dziednieciba AT mfd DOT lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.