Pasaules diabēta dienu ietvaros t/c “Rīga Plaza” sadarbībā ar MFD Veselības grupu un LAAC sniegs bezmaksas veselības pārbaudes

Publicēts: 24 11 2023

Pasaules diabēta dienu ietvaros  t/c “Rīga Plaza” sadarbībā ar MFD Veselības grupu un Latvijas Amerika acu centru tiks sniegtas bezmaksas veselības pārbaudes

 

Jau trešo gadu Rīgas Stradiņu Universitātes oftalmoloģijas katedras studentu zinātniskais pulciņš organizē sabiedrību izglītojošu pasākumu “Diabēta dienas”, kas norisināsies modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”. Tirdzniecības centra apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savu veselību un konsultēties ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentiem. Šogad pasākums norisināsies 24. un 25. novembrī, sadarbojoties ar Rīgas Stradiņu Slimnīcas Oftalmoloģijas klīniku, MFD veselības grupu, Latvijas Amerikas Acu Centru, un pacientu biedrību “ParSirdi.lv, apmeklētājiem būs iespēja bez maksas noteikt acu spiedienu, redzes asumu, asinsspiedienu un glikozes līmeni asinīs, kā arī izvērtēt insulta risku - balstoties uz individuālajiem biometriskajiem faktoriem.

Novembris ir diabēta mēnesis un Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 95 tūkstoši cukura diabēta pacientu. 65% gadījumu cukura diabētu diagnosticē, kad jau attīstījušās vēlīnās komplikācijas.[1] RSU studenti vēlas akcentēt šīs slimības aktualitāti informējot sabiedrību par modificējamiem cukura diabēta riska faktoriem, tāpēc RSU Oftalmoloģijas Neiroloģijas un neiroķirurģijas, un Kardioloģijas studentu zinātnisko pulciņu pārstāvji organizē sabiedrību izglītojošu pasākumu “Diabēta dienas”.

Cukura diabēta dienu ietvaros visiem tirdzniecības centra apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja saņemt bezmaksas veselības konsultāciju. Tās laikā apmeklētāji varēs noskaidrot savu asinsspiedienu, glikozes jeb cukura līmeni asinīs, uzzināt savu insulta risku tuvākajā un tālākajā nākotnē. Tāpat būs iespēja veikt acu spiediena un redzes pārbaudi. Kā arī tiks nodrošināta iespēja saņemt informāciju par saslimšanas dažādajiem tipiem, pirmajām izpausmēm, iespējamām izmaiņām acīs, nervaudos, citos orgānos un orgānu sistēmās. Studenti sniegs veselīga uztura paradumus, lai novērstu un kontrolētu ne tikai cukura diabētu, bet arī sirds un asinsvadu saslimšanas.

Akcijas mērķis ir aicināt sabiedrību veltīt dažas minūtes savas veselības novērtēšanai, jo tādi būtiski veselības rādītāji kā asinsspiediens un glikozes līmenis asinīs ir ātri un vienkārši nosakāmi ne tikai ģimenes ārsta kabinetā, bet arī mājās. Šie rādītāji ir ļoti svarīgi un var sniegt pamata informāciju par cilvēka veselības aspektiem, kā arī kalpot kā pirmais signāls par kādas nopietnākas kaites sākšanos.

“Cilvēki izvēlas apmeklēt tirdzniecības centrus, jo tajos ērti un ātri var izpildīt vairākas ikdienas vajadzības vienuviet. Ticam, ka daudziem mūsu apmeklētājiem šāda iespēja ikdienas skrējienā būs ļoti noderīga,” saka “Rīga Plaza” pārstāvji.

RSU studentu organizētais stends Pasaules diabēta dienu ietvaros “Rīga Plaza” apmeklētājiem būs pieejams divas dienas piektdien 24.novembrī un sestdien 25.novembrī no 11:00 līdz 16:00.

 

[1] https://www.vmnvd.gov.lv/lv/cukura-diabeta-savlaiciga-atklasana


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.