Sagatavojies sarunai ar epidemiologu, gadījumā ja esi saņēmis pozitīvu covid-19 analīžu rezultātu

Publicēts: 23 12 2020

Aicinām iepazīties ar Veselības ministrijas speciālistu sagatavotu ceļvedi, lai sagatavotos sarunai ar epidemiologu gadījumā, ja esi saņēmis pozitīvu covid-19 testa rezultātu.
 

Ja ir saņemts pozitīvs testa rezultāts, gaidot epidemiologa zvanu, jāsagatavojas sarunai. Ņem vērā! Ja dienā ir 200–250 jauni Covid-19 pozitīvie gadījumi, epidemiologs piezvanīs 24–36 stundu laikā.

 

Epidemiologs jautās:

 1. Jūsu vārds, uzvārds?
 2. Jūsu personas kods?
 3. Kāds ir jūsu saslimšanas datums ( kad parādījās simptomi)?
 4. Jūsu darba vietas vai mācību iestādes nosaukums un adrese? Kāds ir jūsu ieņemamais amats, kādus darba pienākumus veicat? Pēdējais datums – kad bijāt darba vietā/skolā?
 5. Jūsu faktiskā dzīvesvietas adrese?
 6. Jūsu ģimenes ārsta vārds, uzvārds, tālrunis, prakses vieta?
 7. Kāds bija izmeklējuma uz Covid-19 iemesls? (kontakts ar apstiprinātu Covid – 19 saslimšanas gadījumu, aizdomas par saslimšanu, cits)
 8. Kur inficēšanās notikusi? (dzīves vieta, darba vieta, ārzemes, nav zināms, citur)
 9. Kādi ir jūsu Covid -19 slimības simptomi?  (paaugstināta temperatūra, drudzis, sāpes kaklā, aizlikts deguns, iesnas, elpas trūkums, sāpes krūtīs, galvassāpes, muskuļu sāpes, locītavu sāpes, slikta dūša, caureja, nespēks, garšas/ožas traucējumi, citi)
 10. Vai jums ir hroniskas slimības? (piemēram, tuberkuloze, astma, sirds-asinsvadu slimības, diabēts, onkoloģiskas slimības, HIV, citi riska faktori- grūtniecība, smēķēšana, liekais svars)
 11. Kādus medikamentus jūs regulāri lietojat?
 12. Kāds ir jūsu vakcinācijas statuss? (vakcinācija pret gripu, pneimokoka infekciju)
 13. Vai jūs lietojat lietotni “Apturi Covid”?
 14. Kādas publiskas vietas esat apmeklējis 2 dienas pirms simptomu parādīšanās? (sabiedriskais transports, kino, teātris, sporta klubs, lielveikals, restorāns, kafejnīca, cits)
 15. Vai jūs esat bijis ceļojumā pēdējo 14 dienu laikā? (nosauciet valsti, pilsētu, precīzu ceļošanas datumu, pārvietošanās transportu - lidmašīna, vilciens, autobuss, privātais auto)
 16. Vai esat apmeklējis ārstniecības iestādi pēdējo 14 dienu laikā?
 17. Vai esat apmeklējis publiskas vietas (koncerts, izstāde, draugu ballīte, u.c) pēdējo 14 dienu laikā?
 18. Lūdzam sagatavot savu kontaktpersonu sarakstu (tuvāk par 2m un ilgāk par 15 min.) ar ko esat ticies 2 dienas pirms simptomu parādīšanās.
 
Vairāk informācijas: https://www.spkc.gov.lv/lv/covid-19-pacientiem


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts