Valsts finansēti izmeklējumi bez ilgstošas gaidīšanas rindā

Publicēts: 26 01 2021

MFD Veselības centrā “Dziedniecība” (Rušonu iela 15, Rīga) bez ilgstošas gaidīšanas rindā pieejami valsts finansēti ehokardiogrāfijas, veloergometrijas un Holter diennakts monitorēšanas izmeklējumi! Izmeklējumiem nepieciešams ārsta-speciālista nosūtījums.

Pieteikšanās pa tālruni 67131313 vai rakstot uz e-pastu dziednieciba AT mfd DOT lv

 


Ehokardiogrāfija

Izmeklējot sirdi ar ultraskaņas palīdzību iespējams noteikt kambaru un priekškambaru izmērus, saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību (piemēram, pēc infarkta) un izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un funkciju.

 

Veloergometrija

Veloergometrija ir EKG ieraksts uz fiziskās slodzes fona. Tā tiek veikta ar speciāla velosipēda – veloergometra izmantošanu. Metode ļauj novērtēt sirds – asinsvadu sistēmas reakciju pie fiziskas slodzes, organisma izturības līmeni slodzes laikā, noteikt miokarda išēmijas epizodes, tajā skaitā bezsāpju. 

Metode tiek izmantota sirds slimību diagnostikai un  ārstēšanas taktikas/efektivitātes noteikšanai.

 

 

Holter diennakts monitorēšana

Holtera EKG – ir elektrokardiogrammas ieraksts diennakts garumā.

Uz pacienta krūšu kurvja tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi. Pie tiem pievieno kardioreģistratoru, kas tiek piestiprināts pie jostas. Ierīces izmēri 5 x 8, svars 50g.

Izmeklējums notiek ambulatori, pacients turpina ierasto dzīves ritmu, nemainot slodzi.

Pēc diennakts ierīce tiek noņemta un tiek veikta sīka EKG diennakts ieraksta analīze.

Holtera metodes pielietošana ļauj novērtēt pacienta sirds darbību ikdienas apstākļos ( sirds reakcija un fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvoklis miega laikā, sirds ritms un darbība diennakts garumā).

Šai metodei ir augsts informatīvais līmenis un tā ir pacienta veselībai pilnīgi nekaitīga.
Rušonu iela 15, Rīga, LV- 1057, Latvija
67 13 13 13
 dziednieciba AT mfd DOT lv

MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts