Esi vesels! Seko mums:

Insulīns

Insulīna tests tiek veikts, lai novērtētu organisma spēju regulēt glikozes līmeni asinīs un diagnosticētu dažādus vielmaiņas traucējumus, piemēram, cukura diabētu, hipoglikēmiju vai insulīna rezistenci. Insulīns ir hormons, ko ražo aizkuņģa dziedzera β šūnas, un tas veicina glikozes uzņemšanu šūnās, samazinot cukura līmeni asinīs. Testu bieži izmanto kopā ar citiem izmeklējumiem, piemēram, glikozes tolerances testu, lai izvērtētu aizkuņģa dziedzera funkciju.

Paaugstināts insulīna līmenis asinīs var liecināt par insulīna rezistenci (piemēram, II tipa cukura diabēta gadījumā), insulīnu ražojošu audzēju (insulinomu), aptaukošanos vai metabolo sindromu. Dažkārt tas var būt saistīts ar pārmērīgu insulīna injekciju lietošanu.

Zems insulīna līmenis var norādīt uz I tipa cukura diabētu, β šūnu iznīcināšanu, aizkuņģa dziedzera slimībām vai citām patoloģijām, kas kavē insulīna ražošanu. Zems insulīna līmenis izraisa hiperglikēmiju – paaugstinātu cukura līmeni asinīs – un bez ārstēšanas var radīt nopietnas komplikācijas.

224_226_799_809



















Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.