Topošo vecāku skola MFD Veselības centros "Iļģuciems" un "Pārdaugava"

Publicēts: 20 05 2020

Labas ziņas topošajiem vecākiem!

 

No šī gada 2. jūnija MFD Veselības centrā "Iļģuciems" un no šī gada 4. jūnija MFD Veselības centrā "Pārdaugava" piedāvajam topošajiem vecākiem apmeklēt nodarbību ciklu sākot no 30. grūtniecības nedēļas.

Šeit ir iespējams izvēlēties interesējošo tēmu vai arī apmeklēt visas nodarbības, kas ļaus iegūt pilnu priekšstatu par grūtniecības posmu, dzemdībām un laiku pēc tām.  Nodarbības notiek nelielās grupās un patīkamā atmosfērā no plkst. 18:00 līdz 19:30. Nodarbības vada vecmāte Sanita Šidlovska.


Vienmēr aktuāls jautājums topošajiem vecākiem – vai apmeklēt sagatavošanas kursus dzemdībām, vai tas mums nepieciešams?  Mūsu atbilde ir “jā”, apmeklējiet! Jebkura Jums svarīga informācija kļūst vēl nozīmīgāka un vērtīgāka, ja to Jūs saņemat no profesionāļa. Tāpēc vienmēr būsiet gaidīti MFD Veselības centrā ‘’Iļģuciems” un MFD Veselības centrā "Pārdaugava"!

TOPOŠO VECĀKU SKOLA piedāvā apmeklēt sekojošas nodarbības:

  • Grūtniecības posms, sagatavošanās dzemdībām
  • Dzemdības un partnera palīdzība dzemdības, elpošanas pamati
  • Pēcdzemdību periods un krūts zīdīšana
  • Jaundzimušo un zīdaiņu aprūpe. Handlings

 

Pirmā nodarbība - Grūtniecības posms, sagatavošanās dzemdībām.
Jūs uzzināsiet visus interesējošos jautājumus, kas attiecas uz bērniņa gaidīšanas laiku, dzemdību priekšvēstnešiem, dzemdību veidiem, partnera lomu dzemdībās, kad laiks ir doties uz dzemdībām un, kas jāņem līdzi uz dzemdību nodaļu.

 

Otrā nodarbība - Dzemdības un partnera palīdzība dzemdībās, elpošanas pamati.
Šajā nodarbībā vecmāte iepazīstinās Jūs ar dabisko dzemdību norisi, veltot uzmanību dzemdību pozu izvēlei un to pielietošanai, atsāpināšanas iespējām.
Grūtniecības laikā noteikti vajadzētu iepazīties arī ar pareizas elpošanas tehniku, lai topošie vecāki dzemdību procesam varētu sagatavoties laicīgi. Vecmāte iemācīs, kādā veidā tiek trenēti elpošanas ceļi un kā pareiza elpošana palīdz dzemdībās, kad ir kontrakcijas. Ja ir apgūta elpošanas tehnika un, ja dzemdībās piedalās abi vecāki un abi reizē elpo, rezultāts ir brīnišķīgs!
Uz šo nodarbību topošajiem vecākiem būtu vēlams ierasties ērtā apģērbā, jo elpošanas vingrinājumi tiks izmēģināti praksē uz bumbām un vingrošanas paklājiņiem. Arī topošie tēvi varēs apgūt paņēmienus kā praktiski palīdzēt mazulim nākt pasaulē!
Šī nodarbība it īpaši varētu būt noderīga Jūsu partnerim, ja dzemdībās piedalās abi vecāki.

Trešā nodarbība – Pēcdzemdību periods un krūts zīdīšana.
Šajā nodarbībā vecmāte izskaidros, kas notiek ar sievietes ķermeni pēc dzemdībām, kā arī iepazīstinās ar mazuļa zīdīšanu saistītiem jautājumiem, ar kuriem sastopas gandrīz ikviena māmiņa.
Kā var zināt, kad mazulis ir paēdis? Cik bieži mazulim jāēd? Kā lai zina, kad mazulim pienācis laiks ēst, ja viņš pats neprasa? Līdz kādam vecumam bērniņš jābaro vēl naktīs? Kā pareizi likt mazuli pie krūts?
Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem Jums labprāt atbildēs vecmāte Sanita Šidlovska.


Ceturtā nodarbība – Jaundzimušo un zīdaiņu aprūpe. Handlings.
Pēc dzemdībām ļoti svarīgs jautājums ir bērna attīstība pirmajā dzīves gadā. Bieži tiek uzdoti jautājumi, kā pareizi mazuli kopt, kādam jābūt gulēšanas režīmam, kad bērns sāks velties, sēdēt, stāvēt vai staigāt? Kā zināt, vai bērniņš ir vesels?
Ne mazāk vērtīgi māmiņai un tētim būtu apgūt mazuļa pareizas ģērbšanas, turēšanas, nešanas, celšanas, nolikšanas un pārtīšanas mākslu, kas būtiski palīdzētu bērniņam attīstīties. Mazuļa handlings ir lieliska metode, lai bērniņam mazinātu tā saucamo tonusu jeb muskulatūras sasprindzinājumu, un palīdzētu bērniņa kreisajai un labajai ķermeņa pusei attīstīties vienmērīgi. Handlings ir viena no Bobata terapijas sastāvdaļām, kas sniedz lielisku iespēju sekmēt bērna kustību attīstību dabīgā veidā. Pareizi ar mazuli strādājot, viņš izjutīs savas kustības, iepazīs savu ķermeni, un ar laiku aktīvi līdzdarbosies. Nodarbībā ar lelles palīdzību tiks apgūti handlinga paņēmieni, kurus vajadzētu apgūt katram, kas ikdienā nodarbojas ar bērnu – vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem vai auklītei.

  • Nodarbības ieteicams apmeklēt no 30. grūtniecības nedēļas
  • Apmeklējums pēc iepriekšēja pieraksta
  • Nodarbības notiek otrdienas vakaros MFD Veselības centrā "Iļģuciems" plkst. 18:00-19:30
  • Nodarbības notiek ceturtdienas vakaros MFD Veselības centrā "Pārdaugava" plkst. 18:00-19:30 


MFD Veselības centrā „Iļģuciems” –  67131311

MFD Veselības centrā "Pārdaugava" - 67131316


 

Nodarbības cena:

EUR 17.00 - grūtniecei, abonements (4 nod.)   – EUR 54.00

EUR 24.00 – grūtniecei ar partneri, abonements (4 nod.) – EUR 76.00


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts