Vingrošana topošajām māmiņam online

Publicēts: 10 07 2020

Lieliska iespēja topošajām māmiņām vingrot neizejot no mājas!

Pirmdienās un trešdienās plkst .11.00-11:50

Nepieciešama ārsta rakstiska atļauja (nosūtījums) nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Izziņu var atnest uz MFD veselības centru, vai nosūtīt elektroniski uz ilguciems AT mfd DOT lv

Maksa  10 eur

Pieteikšanās reģistratūrā.

 

Nodarbības vada Zane Jansone, sertificēta fizioterapeite.  Ikdienā vada grupu nodarbības topošajām māmiņām, mammām pēcdzemdību periodā, seniorēm. Fizioterapeite divus gadus mācījusies dūlu mācībās. Pašai ir divi bērni - esmu divreiz piedzīvojusi grūtniecību, dzemdības, pēcdzemdības.

Nodarbību saturs

Nodarbību saturs izstrādāts ar mērķi  uzlabot pašsajūtu grūtniecības laikā, gatavoties dzemdībām un pēcdzemdību periodam.

Strādāsim pie iegurņa mobilitātes jeb kustīguma. Kustīgs, elastīgs iegurnis iedod gan tūlītēju labu jušanos, gan būs svarīgs dzemdībās, kad bērniņš virzīsies pa dzemdību ceļiem caur iegurni.

Būs vingrojumi iegurņa pamatnes muskuļu sajušanai. Īpaši uzsveru - sajušanai, nevis trenēšanai, jo dzemdībās bērniņam būs jāvirzās cauri šiem muskuļiem, tos jāprot sajust un atslābināt. Tāpat, labāka iegurņa pamatnes muskuļu izjūta palīdzēs pēc dzemdībām tos vieglāk aktivizēt, iedarbināt.

Stiprināsim sēžas un gūžu muskuļus – šie muskuļi ir palīgi muguras muskuļiem, kuriem jānotur arvien pieaugošais svars.

Apgūsim dažādas elpošanas un relaksācijas tehnikas. Elpošanas un relaksācijas tehnikas palīdz nomierināt nervu sistēmu, uzlabo skābekļa piegādi bērniņam, mazina saspringumu ķermenī un prātā, uzlabo ķermeņa apzināšanos. Apgūtās elpošanas tehnikas dzemdībās palīdzēs ļauties dzemdību kontrakcijām un pārvarēt sāpes.

Pielietosim dažādus paņēmienus no ‘Ķermeņa apzināšanās terapijas’ (Basic Body awareness therapy). Stiprināsim spēju sajust kontaktu ar sevi, savu ķermeni, bērniņu, vidi sev apkārt. Tas palīdzēs rast tīri ķermenisku drošības sajūtu, stabilitāti un …atslābt. Veidosim un stiprināsim saikni ar bērniņu.

Vingrojumi kakla un plecu daļai. Šie vingrojumi ir īpaši svarīgi tām sievietēm, kuras strādā ar datoru.

Vingrojumi stājai un muguras sāpju profilaksei.

Izmēģināsim dažādas dzemdību pozas, lai gatavotos dzemdībām.

Apgūsim vingrojumus pēcdzemdību periodam.

 

Kas nepieciešams vingrošanai?

  • Paklājiņš - ja mājās nav speciālais vingrošanas paklājs, var vingrot uz grīdas uz parasta mājas paklāja, var uzklāt segu uz grīdas, lai mīkstāk.
  • 1-2 spilveni:  vienu spilvenu var likt zem galvas vingrojumos guļus uz sāna, otru spilvenu zem vēdera.
  • Lielā bumba – ideāli, ja ir pieejama lielā vingrošanas bumba. To izmantosim vingrojumiem sēdus.  Ja lielās vingrošanas bumbas nav, varat sēdēt uz krēsla vai ķeblīša.
  • Pirmdienās vingrojam ar hantelītēm 0,5kg vai 1kg. Mājās hanteļu vietā var ņemt piepildītas ūdens pudelītes.
  • Ērts apģērbs. Apavi nav nepieciešami.
  • Dzeramais ūdens. Iespējams vingrošanas laikā gribēsies padzerties.

Lūdzu, iekārtojiet sev mājās vietu, kur izklāsiet vingrošanas paklājiņu.  Vingrosim “Google Meet” platformā videokonferences režīmā. Pirms nodarbības uz e-pastu tiks nosūtīta saite. Datorā nav nepieciešama nekāda speciāla programma, bet ja lietosiet telefonu online vingrošanai, tad nepieciešama “Google Meet” aplikācija.

Novietojiet ierīci tā, lai jūs vingrojot varat redzēt gan mani, gan es jūs. Vēlams ir ieslēgt kameru, lai es varu redzēt, kā jums iet. Jūsu vārds, kādu būsiet norādījusi, būs redzams citām dalībniecēm, kā arī jūsu video būs redzams citām vingrošanas dalībniecēm.

Konfidencialitāte: lai varam veidot uzticēšanos, ievērojam konfidencialitāti un neizpaužam citu dalībnieču vārdus ārpus šīs grupas, un nekādu citu informāciju par dalībniecēm.

 

 

Vingrot iespējams arī klātienē MFD Veselības centrā "Iļģuciems" (Buļļu iela 9, Rīga) pirmdienās, trešdienās, piektdienās plkst. 12:00. Pieteikšanās pa tālruni 67131311!


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts