Jaunums veselības centrā «Možums-1» - aknu elastogrāfija

Publicēts: 18 01 2019

Elastogrāfija jeb sonoelastogrāfija ir jaunākā ultrasonogrāfijas (USG) metode, kas pamatojas uz audu elastīguma mērījumiem reālajā laikā.


Izmeklējums tiek veikts tāpat kā parasts ultraskaņas izmeklējums. Elastogrāfijas laikā ārsts skenē izmeklējamos orgānus, atrodot mezglus vai citas aizdomīgas struktūras, ārsts ieslēdz iekārtas elastogrāfijas režīmu un veic veidojuma audu elastības mērījumus, arī salīdzinot to elastību ar apkārtējiem audiem. Pacienta sajūtas izmeklējuma laikā arī neatšķiras no sajūtām parasta ultraskaņas izmeklējuma laikā – nav ne sāpju, ne diskomforta.

Nepastāv būtiski ierobežojumi šī izmeklējuma veikšanai – to var veikt visās vecuma grupās un arī grūtniecēm.

Speciāla sagatavošanās nav nepieciešama, izņemot pirms aknu elastogrāfijas izmeklējuma nedrīkst ēst četras stundas.


Izmeklējuma cena: 32 EUR


Veselības centrs «Možums-1» piedāvā veikt arī padziļinātu aknu elastogrāfiju! 


Elastogrāfijas metodes apvienošana ar parasto ultrasonogrāfijas izmeklējumu uzlabo diagnostisko precizitāti, ļauj novērtēt aknu blīvumu, attiecīgi var noteikt cirozes un ļaundabīguma risku. Kopā ar parasto sonogrāfiju var noteikt detalizētāku aknu stāvokli un izvērtēt apkārtējos orgānus.


Elastogrāfijas izmeklējumus ir ieteicams veikt pacientiem ar:

  • aknu fibrozi un cirozi,
  • A, B, C hepatītu,
  • aknu audzēju.

Veselības centrs „Možums-1”

Rīga, Bruņinieku iela 8, LV-1010, Latvija
 67273435

 67271234

Mob.  26623251

 mozums AT mfd DOT lv


Ieeja veselības centrā no Baznīcas ielas puses.MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts