PRF metode zobārstniecībā

Publicēts: 23 03 2021

MFD Zobārstniecībā izmantojam PRF metodi.


PRF -  ar šūnām bagāts asiņu koncentrāts, kas ir pilnīgi dabīgs, iegūts no paša asinīm un nerada nekādas nevēlamas blakusparādības. Zobārstniecībā ārstēšanu ar PRF metodi veic jau no 2001. gada, Latvijā no 2014. gada.  Šobrīd zobārstniecībā tiek izmantoti divi ārstēšanas veidi – ar injekciju un ar membrānu palīdzību.

 

  • Veicot PRF injekcijas, tiek sabiezināta smagana, veicināta atsegtu zobu kakliņu slēgšanās (ataudzēta smagana), tādējādi, samazinot vai pilnīgi likvidējot zobu jutīgumu. Tiek ārstēti arī ap zobiem un zobu saknēm esošie audi (periodonts), samazināts smaganu kabatu dziļums un veicināta kaulaudu atjaunošanās ap tām. Veiksmīgi rezultāti tiek sasniegti arī sarežģītākās situācijās, piemēram, deniņu-žokļa locītavas problēmu gadījumā un perimplantīta jeb iekaisuma ap zobu implantu ārstēšanā.
  • Otra PRF ārstēšanas metode – membrānas jeb PRF korķīši. Procedūrā tiek izmantotas paša pacienta asinis, kuras tiek apstrādātas centrifūgā, iegūstot  blīvu membrānu, kurā ir vērtīgās asins šūnas, augšanas un dzīšanas faktori. Membrānas tiek ievietotas pacienta brūcē, kas būtiski samazina iekaisuma risku un paātrina dzīšanas procesu. Aizpildot izrautā zoba vietu ar PRF korķīti, tiek veicināta kaula augšana un smaganas atjaunošanās, nerodas kaula zudums izrautā zoba vietā, kas būtiski apgrūtina vēlāku protezēšanu. Dzīšanas process norit daudz ātrāk, nesāpīgāk, praktiski izslēdzot komplikāciju - sāpju ,tūskas- risku. PRF membrānas veiksmīgi tiek izmantotas kaula un mīksto audu ataudzēšanas operācijās (sinus lifts – deguna blakusdobuma pacelšana, kaula vai smaganu ataudzēšana).

 

Membrānas tiek izmantotas:

  • atsegtu sakņu pārklāšanai, pie jutīgiem zobu kakliņiem;
  • kaula atjaunošanai;
  • pēc zoba izraušanas;
  • haimora dobuma pamatnes pacelšanā;
  • smaganu kabatu ārstēšanai;
  • zobu jūtīguma samazināšanai;
  • pēc ķirurģiskām manipulācijām.


Rīga, Vienības gatve 109, LV-1058, Latvija
 67 13 13 16
 
pardaugava AT mfd DOT lv


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.