Jaunums MFD Diagnostikā – trīsdimensiju krūšu automātiskā ultrasonogrāfija

Publicēts: 23 04 2018

Šī gada aprīlī MFD veselības grupa uzsāk jaunu posmu sieviešu veselības aprūpē, ieviešot Latvijā vēl neizmantotu tehnoloģiju – trīsdimensiju krūšu automātisko ultrasonogrāfiju.


Līdz šim krūšu veselības profilaksei Latvijā izmantoja klasisko mamogrāfiju, tomosintēzes mamogrāfiju, ultrasonogrāfiju un magnētisko rezonansi. Krūšu vēža skrīninga izmeklēšanai primārā izmeklēšanas metode irmamogrāfija, bet padziļinātai izmeklēšanai – ultrasonogrāfija.


Pielietojamo krūšu skrīninga metožu ierobežojumi visbiežāk saistāmi ar mamogrāfijas izmeklējuma tehniskajām īpatnībām, tas ir, blīvu piena dziedzeru gadījumā korekta diagnostika ir apgrūtināta, jo uz blīvu dziedzeraudu fona konstatēt patoloģiju mēdz būt apgrūtinoši, kā arī speciālistu trūkums Latvijā rada pieejamības grūtības.


Šos ierobežojumus novērš jaunākā un Latvijā līdz šim vienīgā 3D krūšu automātiskā ultrasonogrāfijas metode. Izmeklējums tiek veikts ar iekārtu SIEMENS ACUSON S2000 ABVS.


Kas ir 3D automātiskā krūšu ultrasonogrāfija un kam tā ieteicama?


Ultraskaņas izmeklējums notiek standartizētā veidā, attēlu masīvs tiek saglabāts pilnībā, nodrošinot iespēju salīdzināt veiktos izmeklējumus.


Izmeklējums parasti ir nesāpīgs (jāņem vērā individuālās īpatnības un jūtīgumu), nav saistīts ar veselībai kaitīgu starojumu, tā atkārtošana ir nekaitīga.


Izmeklējums ieteicams gados jaunām sievietēm, sievietēm ar blīvu krūšu dziedzeru uzbūvi, ar krūšu implantiem, pēc mamogrāfijas, ja to nozīmējis speciālists.


Izmeklējumā iegūtā telpiskā informācija tiek pārsūtīta uz datu apstrādes darba staciju izmeklējuma aprakstīšanai. Kvalificēti speciālisti, balstoties uz Eiropas krūšu izmeklēšanas vadlīnijām, veic izmeklējuma datu analīzi un sastāda aprakstu.


3D krūšu automātiskais ultrasonogrāfijas izmeklējums ir pieejams jaunajā MFD Mobilās diagnostikas vienībā izbraukumos uz Latvijas novadiem, kuri atrodas tālu no reģionālām veselības aprūpes iestādēm, kas nodrošina krūšu veselības pārbaudes.


MFD Veselības grupa aicina reģionu ģimenes ārstus informēt pacientus par iespējām veikt 3D krūšu automātisko ultrasonogrāfiju. Papildu informācija klientiem, ārstiem pa tālr. 25431313 vai e-pastu diagnostika AT mfd DOT lv, kā arī MFD Veselības grupas mājas lapā www.mfd.lv/mfd-mobila-diagnostika.


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 400 000 pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

Iepriekšējais raksts Nākošais raksts