Informācija pacientiem
Esi vesels! Seko mums:

Informācija pacientiem

Ministru kabineta 2006.gada 19.decembra noteikumi Nr.1046 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" nosaka veselības aprūpes pakalpojumu apjomu, kas tiek apmaksāts no valsts budžeta līdzekļiem, kā arī kārtību, kādā tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi.

  

Kas jāzina pacientam nododot izmeklējamo materiālu?

Laboratorijas pakalpojumi Latvijā tiek nodrošināti no valsts budžeta līdzekļiem un pacienta līdzmaksājuma.

Nododot asinis analīzēm, kas tiek apmaksātas no valsts budžeta līdzekļiem, par vēnas punkciju no maksas par analizējamā parauga savākšanu ir atbrīvotas šādas iedzīvotāju kategorijas – bērni līdz 18 gadu vecumam un grūtnieces.

  

Valsts apmaksātie pakalpojumi:

 • Nosūtījumu valsts apmaksātiem laboratorijas izmeklējumiem var izsniegt ģimenes ārsts vai ārsts speciālists. Galvenais nosacījums – ārstam jābūt līgumattiecībās ar valsti (noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu).
 • Apdrošinātām personām (Balta AAS, Baltijas Apdrošināšanas Nams AAS, BTA Baltic Insurance Company AAS, Compensa Life Vienna Insurance SE Latvijas filiāle, Seesam veselības apdrošināšana / Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāle, ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle, Gjensidige Latvijas filiāle ADB, If P&C Insurance AS Latvijas filiāle) saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrību veselības apdrošināšanas programmām, ar ārsta nosūtījumu un apdrošināšanas polisi.

 

Par maksu:

 • Pacientiem ar ārsta nosūtījumu maksas izmeklējumi vai izmeklējumi, ko neapmaksā no valsts budžeta līdzekļiem.
 • Pacientiem bez ārsta nosūtījuma pēc pašu vēlēšanās.
 • Apdrošinātajām personām tie izmeklējumi, kurus neapmaksā apdrošināšanas sabiedrību veselības apdrošināšanas programmas.

  

Kas jāzina pacientam nododot izmeklējamo materiālu?

 • Jābūt ārsta aizpildītam laboratorisko izmeklējumu nosūtījumam.
 • Analīzes var nodot pēc paša vēlēšanās (arī anonīmi), tad laboratorisko izmeklējumu nosūtījumu aizpilda procedūru kabineta darbinieks.
 • Asinis analīzēm ņem no vēnas ar vienreizlietojamām sistēmām, ko veic apmācīts un sertificēts procedūru kabineta personāls.
 • Materiāls (urīns, izkārnījumi, krēpas, u.c.) jānodod tīros trauciņos, kurus var iegādāties reģistratūrā vai aptiekā.
 • Pārskatā ir norādīti katra parametra referentie lielumi (normas) atbilstoši vecumam, dzimumam, grūtniecības nedēļai.
 • Pirms analīžu nodošanas, par katru konkrēto izmeklējumu, lūdzam konsultēties ar ārstējošo ārstu!
 • Laboratorisko izmeklējumu rezultāti vienmēr jāinterpretē kopā ar pārējiem pacienta izmeklējumu datiem, ko veic ārstējošais ārsts.


MFD Veselības grupas Laboratorija “Dziedniecība”:

MFD Veselības grupas Laboratorija "Balt Info Lab”:


Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 16.panta otro daļu, SIA “Dziedniecība” nodarbinātām Ukrainas ārstniecības personām tiek nodrošināta ārstniecības personas profesionālās darbības veikšanai nepieciešamā saziņa, proti – pēc pacienta pieprasījuma, kā arī vienojoties ar pacientu, pakalpojuma saņemšanas laikā tiek nodrošināta ārstniecības persona, kura var nodrošināt saziņu valsts valodā.